חברת הכנסת חנין זועבי ידעה כי פעילי ארגון IHH על הספינה "מרמרה" היו חמושים באלות ומוטות - וזאת בניגוד גמור לטענותיה, כך חושף הבוקר ספי עובדיה, כתב גלי צה"ל בכנסת, באתר האינטרנט של התחנה.

באחד הסרטונים נראית זועבי כאשר היא עומדת במדרגות הספינה לצד פעילי הארגון החמושים באלות ומוטות בזמן שחיילי צה"ל משתלטים על הסיפון התחתון. בהמשך הקטע, נשמעת זועבי מתווכחת עם אחד מקציני צה"ל בניסיון למנוע פינוי פצוע קשה לבית חולים.

חברת הכנסת מבל"ד אמרה לאחר המשט כי סייעה לכוחות לפנות את הנפגעים."ישראל רצחה אנשים שלא היה להם שום נשק ושום אמצעי להגן על עצמם", אמרה זועבי במסיבת העיתונאים שכינסה בנצרת לאחר סיום המשט.

מתועדת ב-3 נקודות זמן שונות על הספינה

באותה מסיבת עיתונאים טענה גם כי סייעה לפנות את הפצועים מספינת המרמרה - אך הסרטונים החדשים מעידים כי היא דווקא התייצבה לצדם של מארגני המשט וביקשה מלוחמי השייטת שלא לפנות אותם לבתי החולים.

בצילומי הווידאו, שצולמו ככל הנראה על ידי צלמים ועיתונאים טורקיים על הספינה, מתועדת זועבי בשלוש נקודות זמן שונות על הספינה: בתכנון של הפעילים החמושים ובהיערכות להגעת חיילי השייטת, בשלבי המאבק החמוש על הספינה ותקיפת לוחמי צה"ל וגם בשלב פינוי הפצועים.

זועבי מתעקשת: "לא ידעתי על הנשק בספינה"

"הקלטת שפורסמה לא אומרת כלום. נכנסתי לחדר רק מאוחר יותר ולא ראיתי נשק. הסתכלתי כל הזמן על הגופות", הגיבה היום זועבי לקלטת הווידאו.

"אחרי הקורבן הראשון התחלתי לחשוש, הפסקתי לחשוב, הפסקתי לראות. זו הייתה פעם ראשונה שאני רואה גופה", אמרה זועבי בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. "הייתי צריכה להפנות את ראשי כדי לראות אותם, אבל בכלל לא הבנתי מה קורה בכלל".

"הנשק היחיד על הספינה - של צה"ל"

לאחר מכן, שבה והגנה על אנשי המשט. "הם לא טרוריסטים. האנשים שהרגתם -הם פעילי שלום, פעילים פוליטיים. מי שהתנהג באלימות היו חיילי צה"ל", תקפה זועבי. "הנשק היחיד שהיה על הספינה היה הנשק של הצבא הישראלי.

"אני דורשת שצה"ל ישחרר את הקלטת המלאה, לפחות את ארבע או חמש השעות הראשונות ואת השעה וחצי של ההשתלטות", קראה זועבי. "ככה יתברר מה ח"כ זועבי עשתה: אני תרגמתי ואני תיווכתי בין הגורמים על הספינה".

היא שבה והדגישה כי "צה"ל הפר את החוק הבינלאומי. במבחן התוצאה היו תשעה הרוגים טורקים ולא היו שום הרוגים ישראלים".

גם במערכת הפוליטית עזמו בעקבות פרסום הסרטון. "הוא חושף באופן ברור ונהיר כי זועבי ידעה על הכוונה לתקוף את חיילי השייטת - ויותר מכך, אף ניסתה למנוע מחיילי צה"ל פינוי פצועים בתי החולים בארץ", אמרה היום ח"כ אורית זוארץ (קדימה). "אני קוראת ליועץ המשפטי לפתוח בחקירה מעמיקה ומקיפה על השתתפותה חלקה האקטיבי בארגון וביצוע המתקפה האלימה על חיילי השייטת".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק