הרמטכ"ל בני גנץ שולח היום מסר לארגוני הטרור ולאויבי ישראל. בנאום בטקס זיכרון לחללי הצוללת אח"י דקר בבית העלמין הצבאי בהר הרצל, אמר גנץ: "אני מציע לא לבחון את נחישותנו". את דבריו העברנו בשידור ישיר כאן באתר.

"אנחנו נוסיף לחקור ולכבוש את מעמקי המצולות, לשמור על ביטחון ישראל, בזירות הקרובות והרחוקות, בעזרת כל האמצעים העומדים לרשותנו", אמר גנץ למשפחות השכולות. "אנו מחויבים לכך תמיד, וביתר שאת בשעה זו שבה אזורנו הפכפך, מציב בפנינו שורה של אתגרים, ישנים כחדשים. אל לנו לטעות. גם כאשר הים רוגע, סערות רוחשות במעמקיו, הרחק מן החוף".

הוא הוסיף, "גם בשעה בה גבולותינו נראים שקטים, אויבינו ממשיכים לפעול נגד מדינת ישראל והעם היהודי. דווקא בתקופה זו, בה אויבינו מצפון נמנעים מפעולה מחשש לתגובה חריפה, אנו עדים למאמצים של החיזבאללה ושל גורמים עוינים אחרים לבצע פעולות טרור אכזריות גם הרחק משטחה של מדינת ישראל. ודוגמה לכך ראינו בפרסומים האחרונים על ניסיונות הפיגוע בתאילנד".

עימות עם רה"מ על מפקד חיל האוויר הבא? 

אתמול פורסמו ידיעות לפיהן ראש הממשלה נתניהו מנסה להתערב במינויו של מפקד חיל האוויר הבא, והביע תמיכה במזכירו הצבאי, יוחנן לוקר. המועמד השני הוא ראש אגף התכנון אלוף אמיר אשל. אמש אמר גנץ בנושא: "בניגוד לנאמר בתקשורת, מעולם לא שוחחו עמי ובוודאי שלא לחצו בסוגיית המינויים".

"אני עושה את המינויים כפי שאני מבין שצריך לעשות אותם וזוכה לשיתוף פעולה גדול. כך קורה כל הזמן, וכך גם במקרה הזה", הוסיף הרמטכ"ל. "רק אני אקבע - אין הכתבות מלמעלה", אמר לקצינים הבכירים.

מאז נכנס גנץ ללשכת הרמטכ"ל הוא מינה תשעה אלופים, כולם עברו בשקט והסכמה מצד שר הביטחון ברק. העובדה שמפקד חיל האוויר משמש גם במפקד הזרוע האסטרטגית שאמורה לבצע תקיפות במעגל השלישי, באירן לדוגמה, עשויה להביא להארכת כהונתו של האלוף המכהן עידו נחושתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק