חיסול ממוקד בעזה, הלילה
חיסול ממוקד בעזה, הלילה | צילום: רויטרס

מטוסי חיל האוויר ביצעו הלילה חיסול ממוקד של פעיל ג'יהאד איסלאמי, שהיה מעורב בהברחות נשק ובתכנון פיגועים. זמן מה לאחר מכן חוסלו שני מחבלים בצפון רצועת עזה, לאחר שירו רקטות לעבר ישראל.

הפלסטינים מדווחים כי במהלך הלילה נורה טיל ממטוס לעבר רכב בו נסע פעיל הג'יהאד האיסלאמי, הרג אותו פצע אדם נוסף שהיה עימו במכונית.

דובר צה"ל מסר כי בפעילות משותפת לצה"ל ולשב"כ, תקפו הלילה כלי טיס של חיל-האוויר את הפעיל איסמעיל אסמר, בן ה-37 מהעיר רפיח, שהיה מקושר לארגון הג'יהאד האיסלאמי. לפי המידע שהעביר צה"ל, אסמר היה מעורב בהברחות אמצעי לחימה לעזה וביקש לקדם פעילות צבאית בסיני.

פיקוד העורף: לא להתקהל בפומבי

עוד נמסר מצה"ל כי לאחרונה נעשים מספר ניסיונות על ידי גורמי הטרור ברצועת עזה להוציא לפועל פיגועים בסיני, בגבול ישראל-מצרים, ובמסגרת זו פעל אסמר. סוכנות הידיעות הצרפתית AFP מוסרת כי אסמר היה בכיר בזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי.

שעות ספורות לאחר מכן חיסל חיל האוויר הישראלי שני מחבלים בצפון רצועת עזה, דקות ספורות לאחר שביצעו ירי לעבר שטח ישראל.

בעקבות אירועי הלילה מחדד פיקוד העורף הנחיות ומבקש מתושבי הדרום שלא להתקהל בפומבי, ולקיים פעילויות המוניות רק במבנים מוגנים. עוד בעקבות הירי, התקשר מפקד אוגדת עזה תא"ל יוסי בכר, אל הרפתנים שהיו אמורים להפגין הבוקר בצומת יד מרדכי וביקש לבטל את ההתכנסות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק