ספינת חיל הים (צילום: רויטרס)
המטרה: לפגוע בספינה ישראלית. ארכיון | צילום: רויטרס

הטרור האירני מתקרב לישראל: אחרי הניסיונות לפגוע ביעדים ישראלים במזרח ובטורקיה, חושף הבוקר עיתון במצרים כי אירן תכננה לפגוע גם בספינה ישראלית בתעלת סואץ. על פי הדיווח בעיתון "אל-אהראם", הודו שני פעילי טרור מצרים שנעצרו כי קיבלו הנחיות ממפעילים ברפובליקה האסלאמית לפגוע בספינה ישראלית שתשוט בתעלה.

השניים, סולימאן רזק עבד אל-ראזק וסלאמה אחמד סלאמה, נעצרו לאחרונה על ידי גורמי ביטחון הפנים במצרים בחשד כי תכננו לבצע פיגוע ראווה בתעלת סואץ. "השניים קיבלו הנחיות ומימון מאירן על מנת לבצע את הפעולה", דיווח העיתון המצרי. "הם תכננו לגייס שותף שלישי לפעולה, תמורתה היו אמורים לקבל 50 מיליון לירות מצריות". לדבריהם, אירן ניסתה באמצעות הפיגוע לנקום הן בישראל והן במצרים, עמה היחסים רעועים זה עשרות שנים.

ליברמן בסינגפור: שאיפותיה של אירן - גרעיניות ופוליטיות

בשנה החולפת חלפו ארבע ספינות אירניות בתעלת סואץ, בשני מקרים שונים. שתיים מהן סיירו באזור ושבו לאירן, אך שתיים מהן המשיכו צפונה - ועגנו בנמל טרטוס שבאירן. בישראל עקבו בדריכות אחר הפעילות הימית האירנית הקרובה למים הטריטוריאליים של ישראל, והאשימו את הרפובליקה האסלאמית בפרובוקציה. על פי הדיווחים מהחודשים האחרונים, מסייע חיל הים האירני לצבא סוריה לדכא את המהומות במדינה.

בתוך כך נועד היום בסינגפור שר החוץ אביגדור ליברמן עם נציגי הקהילה היהודית במדינה והתייחס לאיום האירני. "הבעיה עם ההנהגה האירנית היא שהשאיפות שלה הן לא רק גרעיניות, אלא גם פוליטיות", אמר ליברמן בכינוס. "היא רוצה להפיץ את המהפכה האסלאמית לכמה שיותר מדינות בעולם והנשק הגרעיני הוא רק כלי שנועד לסייע במטרה הזאת. סבב השיחות שיחל באפריל בין המעצמות לאירן בנושא הגרעין הוא ההזדמנות האחרונה לבלום את תכנית הגרעין".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק