במתחם המוקטעה שברמאללה נערך בצהריים טקס החזרת ארונות המחבלים הפלסטינים. את האירוע, בהשתתפות יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט תקף יו"ר ארגון אלמגור מאיר אינדור את המהלך. "היה ראוי שנתניהו ישתתףבהלוויות לאחר הכבוד שנתן להם", עקץ.

הבוקר יצא לפועל מבצע "מעבר הירדן", שבמסגרתו הועברו 91 גופות ושרידי גופות של מחבלים פלסטינים לשטחי הרשות הפלסטינית, כחלק ממחווה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאבו מאזן.

המבצע הורכב מיציאתן של שתי שיירות: ראשית הועברו 79 גופות לידי הרשות הפלסטינית, ו-12 נוספות דרך מעבר ארז לרצועת עזה. במסגרת השיחות של שליח ראש הממשלה יצחק מולכו עם אבו מאזן בתחילת החודש, החליטה ישראל כמחווה של רצון טוב להעביר כמאה גופות של מחבלים מישראל לרשות הפלסטינית, זאת כניסיון לחמם את הקרקע לקראת מו"מ ישיר בין הצדדים.

91 גופות מחבלים. ארכיון (צילום: AP)
91 גופות מחבלים. ארכיון | צילום: AP

במהלך הפגישה העלו הפלסטינים מספר דרישות במסגרת הניסיון לחדש את המשא ומתן. הנושא הראשון היה הסדר בשביתת הרעב של האסירים, שהסתיימה. הנושא השני היה החזרת גופות המחבלים והנושא השלישי - שחרור אסירים.

בקיץ שעבר אישרו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון אהוד ברק להעביר 84 גופות מבית העלמין לחללי אויב בבקעת הירדן, לידי הרשות הפלסטינית. בסופו של דבר, בשל לחץ ציבורי כבד, לא יצאה לפועל עסקת העברת הגופות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק