הפצוע הקשה והרופא שהציל את חייו (צילום: דו"צ)
הפצוע הקשה והרופא שהציל את חייו | צילום: דו"צ

שני טילים התרסקו על לוחם גבעתי בן בוחניק, והפכו אותו לפצוע האחרון והקשה ביותר במבצע "עופרת יצוקה". היום, שלוש שנים אחרי שהסתיים המבצע והפציעה הקשה עדיין משפיעה על חייו של בן, הוא נזכר ברגע הקשה ההוא ומשוחח עם הרופא הגדודי שהציל אותו, סרן ד"ר עודד שמריז.

"תודה שהצלת את החיים שלי", אמר בוחניק לרופא בשיחה מיוחדת שערכנו בין השניים, שלוש שנים אחרי האירוע הקשה. "אם לא היית, אני הייתי מת עכשיו, את הסיפור הזה אני אספר גם לילדים שלי". בן נמצא כעת בתהליך שיקום ולא שוכח את מה שעבר עליו. "אני עכשיו הולך על הרגליים, אני זוכר שהוא טיפל בי באירוע והזריק לי חומרים", סיפר בוחניק בהתרגשות.

"אני מאד נרגש כשאני שומע את בן", הודה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט סרן ד"ר עודד שמריז שמשרת היום כרופא מפקדה בפיקוד המרכז. "אני ראיתי אותו מחוסר הכרה ועשיתי הכל כדי שהוא יישאר בחיים, אני מקווה שהוא יחיה חיים מלאים. אני עשיתי את המקסימום שיכולתי".

בן מעיד כי גם אמו אומרת שהיא חייבת את חייה לסרן עודד. "היא אומרת שביום הזה נולד לה בן מחדש", סיפר בן. בוחניק גם מדגיש כי למרות מה שעבר, הוא יתעקש שחייליו ישרתו כלוחמים בצבא. "אני ועודד עוד נפגש", מבטיח בן. "אני מקווה שלא נגיע למצבים כאלה בעתיד, אבל חשוב להדגיש - זה מה שבחרתי לעשות בצבא, זה מה שרציתי, לא מגיע לי כלום על זה שהצלתי אותו כי זה פשוט היה התפקיד שלי", אמר לסיכום סרן ד"ר עודד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק