רשת הטלוויזיה הערבית אל-ג'זירה מפרסמת היום לראשונה צילומי וידאו של ציוד, שלטענת הלבנונים - שימש את רשת הריגול לטובת ישראל שפעלה בדרום המדינה ונלכדה בימים האחרונים.

בתמונות אפשר לראות בבירור אמצעי קשר והצפנה רבים, ביניהם מחשבים וטלפונים סלולרים, שהוטמנו והוסוו בצורה מתחוכמת בתוך רהיטים ביתיים. בנוסף הוצגו גם צילומים של דרכונים מזוייפים ששימשו לכאורה את אנשי הרשת.

בחיזבאללה זועמים וטוענים כי הציוד שנחשף לא נועד למטרת איסוף מידע בלבד על הארגון. "מדובר ברשת שניסתה לבצע פעולות חבלה בכל רחבי המדינה", הצהיר בכיר בחיזבאללה בעקבות חשיפת הפרשה באמצעי התקשורת הלבנוניים.

קצינים לבנוניים בשירות המוסד

כוחות הביטחון הלבנוניים עצרו עד כה למעלה מ-40 חשודים בהעברת מידע ותמונות של אתרים צבאיים לישראל, באמצעות תקשורת לווינית. בין העצורים גם מספר קצינים בכירים.

על פי מקור בארגון, עקבו הלבנונים בדרום המדינה ובאזור ביירות אחר חולייה חשודה במשך שלושה חודשים, והתמקדו בעיקר בקצין המילואים אדיב ע' מכפר רמיש, בעל דרגה המקבילה לדרגת תת-אלוף.

בעקבות התצפיות נעצר החשוד, המוגדר כ"דג שמן", ולאחר מכן נלקחה גם אשתו לחקירה. על פי המקור, הודה החשוד כי קיים קשר ישיר עם גורמים הישראלי במשך 10 שנים לטובת איסוף מידע מודיעני. עם זאת הכחיש החשוד כל טענה לגבי מעורבותו בחיסולים ופעולות מבצעיות.