פרשת ריגול חדשה נחשפה בלבנון - והיא ממש על גבול הדמיון: מקורות המקורבים לחיזבאללה טוענים כי ישראל הצליחה להשתלט על תעבורת האינטרנט המרכזית בלבנון, כולל רשתות האינטרנט של ארמון הנשיאות הלבנוני בבעבדה, משרד ההגנה ואתרים נוספים בעלי חשיבות אסטרטגית ללבנון.

על פי הדיווחים בלבנון, רשת הריגול האינטרנטית עבדה כך: חברות פרטיות לבנוניות הציעו שירותי אינטרנט למנויים ברבע מן המחיר שגובות חברות התקשורת הרשמיות והחוקיות של לבנון.

תחנת הממסר על ג'בל ברוך, כך על פי הדיווחים בלבנון, שידרה באמצעות גלי מיקרוגל אל תחנת הקליטה בחיפה. מהתחנה בחיפה הרשת היתה מחוברת בחזרה ללבנון, אל רכס בית מרי מעל ביירות - ומשם הופץ השירות למנויים.

הפרשה הזאת מתגלגלת על אש נמוכה כבר ארבעה חודשים, והיום מתפוצצת בלבנון ברעש גדול. אם אכן יש אמת בדברים, הממסרים האלה, שעברו דרך ישראל, יצרו את האפשרות לגופי ביטחון בישראל לקרוא את כל תכתובות הדואר האלקטרוני והתשדורות של מנויי הרשת.

על פי הטענות, כמה חודשים לאחר מלחמת לבנון השניה - בנובמבר 2006, הגיע ללבנון קצין ישראלי בזהות קפריסאית, שהתקין בג'בל ברוך מערכת מתוצרת חברת "סרגון" הישראלית. מאז ועד היום, כך לפחות על פי הדיווחים, ידעה ישראל בדיוק מה עושים באינטרנט בכירי לבנון וחיזבאללה.

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק