הקצינות חוששות מפגיעה בחיילות, ארכיון (צילום: דו"צ)
במקום אטמים - ספרי תהילים, ארכיון | צילום: דו"צ

בני ישיבה שהתגייסו לחיל מודיעין השדה חששו כי באירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה שנערכו בבסיסם ייאלצו לשמוע שירת נשים וביקשו ממפקדם: "התר לנו להיכנס לטקס עם אטמי אוזניים או נגני מוזיקה", כך מפרסם הבוקר העיתון "מעריב".

הטירונים הצעירים, תלמידי הישיבות אור עציון ועותניאל, פנו תחילה בבקשתם למפקדי הכיתות שלהם. אלה הופתעו מהבקשה והפנו אותה לדרגים הגבוהים יותר בבסיס בו הם משרתים. הבקשה החריגה הועברה ממפקד אחד לאחר עד שהגיעה לדרגה הבכירה ביותר בבסיס: למפקד בית הספר למודיעין שדה, קצין בדרגת אלוף משנה.

מפקד הבסיס סירב לבקשת החיילים להיכנס לטקס יום השואה עם אטמי האוזניים או האוזניות מחשש לפגיעה בטקס יום הזיכרון והחליט לאפשר לחיילים לשאת עימם ספרי תהילים מהם יוכלו לקרוא במהלך שירת החיילות. החיילים צייתו להחלטת מפקדם ועל כן לא נענשו.

"זו ההגדרה למהי שאלת קיטבג", אמר גורם במגזר הדתי לגיא יפרח, כתב רדיו "גלי ישראל" שחשף את הפרשה. "אם הם לא היו שואלים ופשוט נכנסים לטקס עם אטמים אף אחד לא היה שם לב", הוסיף הגורם.

מדובר צה"ל נמסר לעיתון "מעריב" כי באירועים ממלכתיים ורשמיים ישתתפו כלל החיילים ללא מקום לשיקול דעתם של מפקדיהם. עוד הדגישו כי שירת נשים מותרת ומקובלת באירועים ובטקסים בצה"ל תוך התחשבות בקהל היעד ובאופי האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק