תושבי אזור מטולה דיווחו החל משעות הערב המאוחרות על פיצוץ שנשמע בגבול היישוב. במקביל, הופיעו דיווחים בתקשורת הלבנונית שרקטה שוגרה מאזור העיירה מרג' עיון לשטח ישראל. מצה"ל נמסר כי אין סימנים לשיגור רקטה.

רוצים לקבל עדוכנים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שדובר צה"ל מסר כי אין סימנים לשיגור, כוחות הביטחון סורקים את האזור בחיפוש אחר נפלים, אך כאמור אלו לא נמצאו. כלי התקשורת בלבנון שדיווחו על ירי הרקטה הם מקורבים לחיזבאללה, ואמינותם מוטלת בספק. עם זאת, ייתכן ושוגרה רקטה אך היא נפלה בשטח לבנון ולא בשטח ישראל.

הסלמה מתמשכת בגבול?

ביום שלישי האחרון בוצע ירי מכוון לעבר כוח צה"ל, שקיבל גם אישור רשמי מהצבא הסורי. באירוע לא היו נפגעים וכוחות צה"ל השיבו אש לעבר מקורות הירי מעבר לגבול.

במהלך הלילה שבין שני לשלישי בוצע ירי מנשק קל מכיוון סוריה אשר פגע בסמוך לכוח צה"ל ששהה סמוך לגבול במרכז רמת הגולן. מדובר צה"ל נמסר אז כי לא היו נפגעים באירוע וכי נגרם נזק קל לרכב בו נסעו החיילים. כוחות צה"ל הגיבו בירי מדויק לעבר מקור הירי וזוהתה פגיעה מדויקת במטרה.

לפני כשבוע וחצי נורו גם פצצות מרגמה מסוריה לאזור החרמון. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. המפלס העליון של אתר החרמון נסגר אז למטיילים מחשש להמשך הירי. ישראל הגישה לכוח האו"ם תלונה על תקרית נוספת של ירי מכיוון סוריה.