סוגרים את המנהרות. ארכיון (צילום: חדשות 2)
מנהרות להברחת נשק. ארכיון | צילום: חדשות 2

ארגון החמאס לא מתכוון להפסיק את הברחות הנשק לעזה - כך עולה מדבריו של בכיר חמאס מושיר אל-מסרי שאמר היום: "הניסיונות של ישראל להפקיע מהעם הפלסטיני את זכותו להתנגדות ייכשלו אל מול רצון העם הפלסטיני".

 אל-מסרי הדגיש כי "זכות זו מעוגנת בחוקים הבינלאומיים ובערכיה של ההתנגדות". לטענתו, "העובדה שהכיבוש נעזר במעצמות העולם, בהן ארצות הברית, כדי להפסיק את הכנסת הנשק לרצועת עזה היא הוכחה חדשה לפשיטת הרגל של הכיבוש".

 אל-מסרי מוסיף כי לעם הפלסטיני יש זכות להתנגד לכיבוש ותקף את ארצות הברית וחלק ממדינות אירופה שפועלות לטובת ישראל. "המדיניות הבינלאומית הזו מהווה חטא שלא יביא ליציבות ולביטחון באזור", אמר. "זהו חוסר שוויון בין הקורבן לתליין".

"למנוע את הכיבוש"

אתמול החליטו נציגי תשע המדינות: ארה"ב, קנדה, בריטניה, צרפת, דנמרק, איטליה, גרמניה, הולנד ונורבגיה במהלך פגישה בלונדון, לשתף פעולה כדי לסכל הברחות נשק לרצועת עזה. על פי הסיכום המדינות יפעילו כוחות ימיים ויחליפו מידע כדי לעצור משלוחי נשק לעזה דרך הים.

אל-מסרי דורש מהמדינות להעמיד לדין את מי שהוא מכנה "פושעי המלחמה הישראלים". "צריך למנוע מישראל להמשיך במלחמה נגד העם הפלסטיני ברצועת עזה. "כמו שעמים אחרים נאבקו להסיר את הכיבוש, כך גם עושה העם הפלסטיני", אמר.