התערוכה הביטחונית שתיפתח השבוע בתל אביב מציגה לא מעט פיתוחים מקוריים שיכולים לשדרג את עבודת אנשי הביטחון. אחת מהן היא חליפת הדלעת שמציגה חברת סוזוקי, או בשמה המקצועי "היט-אייר", אשר מתנפחת בזמן נפילה בדומה לכריות אוויר ברכב.

החליפה, שנראית כג'קט אופנועים רגיל, מכילה כיסי אוויר שמתנפחים תוך חצי שנייה ומגנים על הרוכב מפציעות באזור הצוואר, בעמוד השדרה, במרפקים ובעצם הזנב. אזור המרפקים בחליפה, שמועד יותר לפגיעות - מתנפח תוך 0.2 שניות בלבד וכך גם הרצועה סביב הצוואר שמגינה על הרוכב מפגיעות באזור המפרקת.

למרות התחכום, פועלת החליפה בעזרת מנגנון די פשוט: היא מחוברת לחוט שנקשר לאופנוע בתחילת הנסיעה. במקרה שהרוכב ניתק מהרכב, החוט נמשך בחוזקה וגורם לחליפה להתנפח במהירות שתגן על הרוכב לפני שהוא פוגע בקרקע. בכך מקטינה החליפה את הסיכוי לשברים ולמכות יבשות, שמתעצמים בעקבות התנופה בזמן התאונה.

רוכבי אופנוע ב-30 מדינות בעולם כבר משתמשים בחליפה, והיא נרכשה בחלק מהמדינות גם על ידי שירותי המשטרה. בישראל עדיין לא ניתן להשיג את החליפה, והיא תוצג במסגרת התערוכה הביטחונית שמתקיימת זו השנה השלישית בגני התערוכה. יותר מ-50 חברות שונות בתחום הנשק והאבטחה צפויות להציג בתערוכה, שבה יקחו חלק גם נציגי השגרירויות הזרות הפועלות בישראל יקפצו להתרשם.

אלו מכם שמעוניינים להתרשם בעצמם מהחליפה, יתאכזבו לגלות שהתערוכה תהיה סגורה לקהל הרחב ויבקרו בה רק אנשי מקצוע ושירותי הביטחון. אבל אל דאגה, בדיוק לשם כך הכנו עבורכם הצצה למוצרים הנבחרים שיוצגו בה.

עוד מהתערוכה:

שולה המוקשים: גירסת הרובוט הצבאי

הסוואה מתקדמת: ענן עשן תוך שניות

ובאותו נושא:

הצעצוע החדש של צה"ל: נחש בשירות המודיעין

זו הספינה שתגן עלינו מפני טילים אירניים

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק