חשד: תכננו פיגוע בחג הקורבן
חשד: תכננו פיגוע בחג הקורבן | צילום: גיא צברי, חדשות 2

ההתרעות לא היו לשווא: כוחות הביטחון המצריים סיכלו פיגוע תופת שתוכנן לצאת לפועל נגד תיירים בסיני - כך מדווח הבוקר היומון הלונדוני "אל-חייאת". על פי הדיווח, רשויות הביטחון עצרו חמישה חמושים שתכננו, על פי החשד, לבצע פיגוע בדרום חצי האי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החמישה נעצרו בסמוך לגבול עם רצועת עזה ביום שישי האחרון, כשברשותם אמצעי לחימה, רימונים ומטולי RPG. "העצורים תכננו לבצע פיגוע טרור בדרום סיני במהלך אחד מימי חג הקורבן", אמר גורם ביטחוני ל"אל-חייאת". "מאז ראשית מבצע 'נשר' נעצרו כמאה בני אדם". המשטרה המצרית עצרה ארבעה חשודים נוספים, באמתחתם נמצאו חומרי נפץ.

במצרים מודים כי קיים קושי רב להתמודד עם הטרור בסיני. "מוקדם לקבוע כמה תאים ג'יהאדיסטיים קיימים במחוזות השונים", אמר גורם ביטחוני ל"אל-חייאת". "אך החקירות העלו כי קיימת כוונה של פעילי הטרור הללו לפגוע באתרים חיוניים במדינה".

"האירועים הללו שבו להעסיק את כוחות הביטחון בסוגיית הג'יהאדיסטיים בחצי האי", אמר הגורם המצרי לעיתון. הוא סיפר כי בסיני פועלים אנשי ג'יהאד שניצלו את המצב הביטחוני הרגיש אחרי המהפכה במצרים, וחלקם גם הסתננו לפעילות טרור בלוב ולרצועת עזה. "יש שהצליחו לשוב למצרים ולהתיישב בסיני", אמרו הגורמים ובעיתון דווח כי חמושים רבים אחרים מתכננים לשוב לחצי האי על מנת להקים זרועות חמושות בשיתוף עם גורמים שאינם מוסלמים.

מעצר המחבלים בסיני מצטרף לגל מעצרים שביצעו כוחות הביטחון בימים האחרונים באזור. לאחרונה נעצרו חמישה בני אדם, בהם קצין לשעבר, בחשד כי הקימו את תא הטרור שהיה קשור לפיגוע בקונסוליה האמריקנית בבנגאזי, בו נרצחו שגריר ארצות הברית בלוב ושלושה דיפלומטים נוספים. רשת "אל-ערבייה" דיווחה השבוע, בהתבסס על דוחות מודיעיניים אמריקניים, כי בפיגוע הזה היו מעורבים גם גורמי ג'יהאד בקהיר. על פי הדיווח, במצרים ובמערב חוששים מהתבססותו של תא אל-קעידה בבירת מצרים.

השבוע דיווח העיתון "א-שרק אל-אווסט" כי גורמי ביטחון במצרים בודקים התרעות, לפיהן ארגוני הטרור באזור מתכננים לבצע פיגוע באחד ממוקדי התיירות בחצי האי. הרשויות חשדו כי המחבלים יעשו שימוש בכלי רכב של אנשי ממשל הפועלים בסיני ויסבו אותם למכוניות תופת.