"בסיס מוצק ואיתן לתיק" (צילום: רויטרס, חדשות)
צוללת דולפין, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

מעקב צמוד: בשבועות האחרונים התרבו הדיווחים מלבנון על מטוסים ישראלים שחגים באוויר, הבוקר נראה שגם מהים עוקבת ישראל מקרוב אחרי הנעשה בלבנון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

העיתון "א-דיאר" הלבנוני מדווח שהכוחות הצרפתיים של האו"ם חשפו בעזרת רדאר מיוחד צוללות ישראליות שחולפות מדי יום מול חופי צור ונקורה שבדרום לבנון. על פי הדיווח, הצוללות עורכות באזור סיורים ואימונים. את הממצא הזה הגיש הכוח הצרפתי לאו"ם, כדי לבחון את הנושא.

מי שבעיקר עלול להיות מודאג מהדיווח החדש הוא ארגון חיזבאללה, שישראל מנסה לעמוד על כל צעד שלו, ובארגון, כך על פי הדיווח, נחשפו למידע החדש רק דרך כלי התקשורת.

תקיפות דמה

בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הרשמית בלבנון כי מטוסים ישראלים חדרו לשטח המדינה, ולא בפעם הראשונה בשבועות האחרונים. "כלי הטיס חגים בגובה נמוך, ומבצעים תקיפות דמה", דווח מלבנון, וצוין כי הם נצפו בשמי נבטייה, מרג' עיון ובינת ג'ביל.

על פי הדיווחים מלבנון, המטוסים הישראלים חדרו כמה וכמה פעמים למרחב האווירי של לבנון, והתמקדו גם באזור הגבול בין סוריה ללבנון. שלטונות לבנון פנו יותר מפעם אחת לאו"ם והתלוננו על החדירה למרחב האווירי שלה.

נסראללה יוריד את השאלטר?

על המתיחות בין ישראל ללבנון יעיד גם נאומו האחרון של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, בסוף השבוע, שדיבר ביום השנה לחיסולו של "רמטכ"ל" הארגון עימאד מורנייה. "יש כיום בלבנון את כל הדרוש למלחמה הבאה עם האויב", הצהיר נסראללה. "באמצעות ירי של ארבעה טילים אנו מסוגלים לשתק את אספקת החשמל של ישראל".

נסראללה לא הסתפק בסקירת היכולות של ארגונו. "מי שחושב לתקוף אותנו בהנחה שחיזבאללה חלש -שוגה באשליות", התריס. "ישראל תפגוש חיזבאללה נחוש, מאוחד וחזק מאוד - הרבה יותר מכפי שהיה ב-2006. החשבון מבחינתנו עודו פתוח".