קבוצה של חיילי גבעתי המשרתים בחברון החליטה במהלך סיור באחת השכונות הפלסטיניות בעיר להיכנס למועדון לילה מקומי. מצוידים באפוד ובנשק הם חגגו עם צעירים פלסטינים ואף הונפו על כתפיהם. בצה"ל רואים את האירוע בחומרה רבה והחיילים הושעו עד לסיום הבירור בעניינם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע הסוריאליסטי הזה התרחש שלשום בחברון, במהלך מסיבה פלסטינית, לצלילי השיר "גנגנם סטייל" של הזמר הדרום-קוריאני PSY. סיור אבטחה של לוחמים מגדוד "רותם" של גבעתי יצא לפעילות בשוכנת ג'עברה בחברון, כשלפתע שמע את השיר המפורסם בוקע ממועדון באחת הסמטאות.

בניגוד לפקודות ולמשימה שהוגדרו להם, החליטו החיילים להיכנס ואף להצטרף לעשרות רבות של צעירים פלסטינים חוגגים מחמולת ג'עברי. רובם, אגב, ידועים כאנשי חמאס. בתיעוד מהמסיבה הם נראים כשהם רוקדים יחדיו. לרגע זה נראה כמו אחרית הימים - אבל מדובר בחוסר אחריות ומשמעת שהיו עלולים לסכן את חייהם של החיילים.

אם מי מהחוגגים הפלסטינים היה רוצה לפגוע בהם, לירות, לדקור ולחטוף את נשקם - זה היה יכול לקרות די בקלות ולהיגמר באסון. הפעם, זה נגמר אחרת רק במזל.

בצה"ל אומרים כי "מדובר באירוע חמור ביותר והחיילים נקראו לבירור. מפקדי החטיבה והגדוד מקיימים חקירה בעניין והחיילים יטופלו בהתאם".