צה"ל ממשיך להצטייד במל"טים מתקדמים תוצרת התעשיות הצבאיות לקראת סיבוב הלחימה הבא: אמש הודיעה חברת "אלביט" כי השלימה בהצלחה סדרת ניסויים להטסת המיני-מל"ט הקומפקטי מסוג סקיילארק I-LE באמצעות מערכת שליטה ובקרה אישית של חברת Dominator, הנישאת על גב החייל.

זירת הלחימה כיום והאתגרים העומדים בפני כוחות הביטחון מחייבים היערכות מוגברת ואיסוף מודיעין איכותי שיתרום משמעותית בזמן לחימה, ומכאן החשיבות הגדולה בפיתוחי המל"טים השונים.

היכולת להפעיל את הסקיילארק באמצעות תחנת ההפעלה הניידת שנמצאת על גב החייל, מעניקה מענה לדרישות המבצעיות של שדה הקרב המודרני, לפתרונות מתקדמים, קלים וקומפקטיים ואף מאפשרת לכוח לבצע משימות מורכבות במיוחד בגמישות מבצעית מוגברת.

שקט ומתוחכם

תחנת ההפעלה הניידת קלה ב-15 ק"ג מהתחנה הקרקעית הסטנדרטית, והיא "מולבשת" כולה על גב החייל. המערכת כוללת מחשב, צג כף-יד, ידית היגוי ומתמר Skylark Rambo, בנוסף למערכת הקשר הכלולה במערכת השליטה והבקרה. בנוסף, קיימת אופציה להשתמש בעינית במקום בצג כף-יד למשימות רגישות או למשימות הדורשות ניידות מוגברת עוד יותר.

היכולת המבצעית החדשה תאפשר לחילות רגליים להפעיל את המערכת ביעילות מבצעית מרבית, כולל העברת השליטה על המיני-מל"ט לכוחות הפרוסים בטווחים מרוחקים יותר.

המיני-מל"ט סקיילארק I-LE מיועד לאיסוף מודיעין במשימות "מעבר לגבעה" בטווחים קצרים. המל"ט שקט במיוחד, בעל יכולות אוטונומיות ויכולות תצפית יום ולילה גבוהות ביותר. המיני-מל"ט נמצא בשימוש לוחמי צה"ל והוא המל"ט הגדודי של זרוע היבשה. מדינות נוספות משתמשות גם כן בסקיילארק, כמו: אוסטרליה, צרפת, מדינות נאט"ו ומדינות נוספות. הוא נמצא בשירות מבצעי גם בזירות לחימה שונות, ביניהן עירק ואפגניסטן.

וידאו על גב החייל

מערכת השליטה והבקרה של Dominator, המיועדת לרמת היחידה והחייל הבודד, מעניקה לכוח יכולות שליטה ובקרה בשטח, תוך הגברת ההתמצאות הסביבתית והעברת נתונים מתקדמת. בכך, מתאפשרת לכוח בשטח שליחת וקבלת מידע קריטי בזמן אמת, תצוגה של מודיעין עדכני על גבי המסכים האישיים ובנוסף צפייה בנתוני וידאו המועברים בישירות ממגוון החיישנים הפרוסים בשטח או על גבי הלוחמים.

באמצעות המערכת המתוחכמת, יכולים המפקדים והלוחמים להעביר תמונות וציוני מקום אל החמ"ל או אל יתר הכוחות בשטח, ומכאן היתרון הממשי שלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק