לבני במסיבת העיתונאים (צילום: חדשות)
ציפי לבני בתדרוך | צילום: חדשות

במסיבת עיתונאים שהעבירה הערב שרת החוץ ציפי לבני היא אמרה כי אין אופטימיות גדולה באשר לגורלם של החטופים בבית חב"ד והוסיפה "בימים האחרונים העולם כולו חוזה במתקפת טרור רצחנית. הטרורסטים חיפשו יעדים ישראלים ומערביים, אמריקאים ובריטים. צריך להבין שעולם שלנו שמותקף. גורמים איסלמים קיצוניים שלא מקבלים את הערכים שלנו אנחנו שותפים לאותו קרב".

לבני סיפרה כי בבית חב"ד הייתה מתקפה של ההודים והם נכנסו פנימה, למרות שכבר היה נדמה שהאירוע הסתיים. קב"ט של השגרירות הישראלית נכנס פנימה, אך מאחר והיו עוד יריות ופיצוצים הוא הוצא החוצה והכוחות ההודים עודם בפנים מנסים לטהר את המבנה. לדבריה בית חב"ד הוא מבנה של 5-6 קומות והקומנדו ההודי יעבור בהן לפני שיתנו למישהו להיכנס. לבני עדכנה כי "נציגים שלנו נמצאים שם כל הזמן מקבלים עדכונים כל הזמן. כולם ממתינים ויש צוותים רפואיים ושליחי זק"א".

מרק סופר השגריר הישראלי בהודו עידכן את לבני תוך כדי מסיבת העיתונאים כי מאחר ועדיין נשמעים מידי פעם פיצוצים מהקומה השלישית הצוותים הישראלים עדיין ממתינים לאישורי כניסה. במשרד החוץ ממתינים במתח לקב"ט הישראלי שאמור להיכנס לבית חב"ד ולתת תמונת מצב מהימנה. עם זאת כבר יודעים לומר במשרד החוץ בוודאות שהפעולה בבית חב"ד הסתיימה, שבשעות האחרונות מנסים לטהר את הבית ממטענים ממולכדים ושבמלון אוברוי הסתיים האירוע ובטאג' מאהל פלאס נמשכים חילופי היריות.

השגריר ציין כי עדיין שום אימותים לדיווחים על הרוגים. הוא אף עידכן כי מוקדם יותר בבית המלון "אורבוי" שוחררו שני ישראלים בני ערובה "הבאנו אותם במצב בריאותי טוב והם נסעו ארצה", שניים אחרים שוחררו אתמול. לדבריו "בכל זירות האירוע אפשר להגיד במידה רבה של וודאות שלא היו עוד ישראלים, גם ההודים הודיעו לנו על כך", עם זאת עדיין ישנם 5 מנותקי קשר שלא יצרו קשר, אך הסברה היא שהם אינם באזור.