הריסת המבנים ביצהר, 2014 (צילום: דובר צה"ל)
פינוי יצהר, אתמול | צילום: דובר צה"ל

צה"ל מעניש את המתנחלים: מפקד אוגדת איו"ש הודיע הלילה (ד') על ביטול אירועי חומש שתוכננו להיערך בחול המועד פסח, זאת בתגובה להתפרעות האלימה שאירעה אתמול לפנות בוקר בהתנחלות יצהר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לאור הפרות חוזרות ונשנות של החוק וההבנות שגובשו עם חטמ"ר שומרון, מפקד האוגדה לא מאשר את האירוע", כתב תת-אלוף תמיר ידעי במכתב ששיגר היום. במועצה האזורית שומרון תוקפים את ההחלטה וטוענים כי מדובר ב"תג מחיר נוסף כנגד ההתיישבות". לדבריהם, מדובר באירוע המתרחש בכל שנה בפסח מזה שנים וכבר חודשיים שהם נערכים לקראתו.

"כפי שביצהר הוחלט להעניש את כל התושבים בשל שני פרחחים ולהרוס ארבעה בתים שהיו בהליך הסדרה, כך עכשיו החליט מפקד אוגדת איו"ש להמשיך בענישה הקולקטיבית וכעת הוא מעניש את ההתיישבות כולה", מסר גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון.

"אני רוצה לומר באופן חד וברור", המשיך מסיקה, "ישנו קומץ בחורים שפעל באופן שאנחנו מוקיעים, אולם שאר 98% תושבי ההתיישבות ביהודה ושומרון הם אנשים שומרי חוק, מלח הארץ, עם אחוז מתגייסי המילואים הגבוה בישראל. לא ייתכן שתיענש ההתיישבות כולה בשל קומץ פורעים, שרובם כלל אינם תושבי יהודה ושומרון שהמשטרה מתקשה לטפל בהם".