חשש לחיי ישראלים שמטיילים בסיני: המטה ללוחמה בטרור מפרסם הערב אזהרה דחופה לישראלים השוהים בחצי האי וקורא לכל הישראלים השוהים שם לעזוב באופן מידי. "על סמך מידע מודיעיני קונקרטי צפויה פעולת טרור מיידית לחטיפת ישראלי בסיני" - נכתב באזהרה.

בעקבות חשש כבד לחיי אזרחים ישראלי, קורא הערב המטה ללוחמה בטרור מפורשות לכל משפחות ישראלים השוהים בסיני ליצור עימם קשר מיידית. על המטיילים הישראלים מורה המטה לעזוב מיד את המקום ולשוב ארצה לאלתר. טרם פרסום האזהרה נפוצו שמועות על חטיפת ישראלי, אולם לא נמצאה להן כל בסיס.

האזהרה החמורה שפורסמה הערב עדיין לא הגיעה לרוב הישראלים ששוהים כעת בסיני, ונראה שהיא מצליחה להדאיג בעיקר את בני המשפחה שלהם שנשארו בארץ. "האמת שהידיעות על ההתרעות לא הגיעו אלינו ויש פה המון ישראלים", אמר עמיאל קורן ששוהה כרגע בטראבין. "אנחנו לא מרגישים את החשש הזה".

לדבריו בכל החופים יש המון ישראלים. "מי שמסתובב כאן רואה שהכל מלא בישראלים. אתה לא רואה את החשש. כולם יושבים ונופשים כמו שצריך", הוסיף עמיאל. "למרות האזהרות החמורות חלק מהמטיילים הישראלים עדיין לא בטוחים שהם ימהרו לשוב לארץ. "אני אראה, קודם אדבר כאן עם הישראלים האחרים ואז נראה", ציין קורן.

תקלה טכנית מנעה פיגוע המוני

לפני חצי שנה נמנע פיגוע נגד אוטובוס ישראלי בסיני בזכות תקלה טכנית. רק בנס נמנע הפיגוע שכוון נגד אוטובוס של ישראלים שהיה בדרכו לשארם א-שייח'. ביולי האחרון עשה האוטובוס את דרכו מטאבה לכיוון אזור המלונות בשארם א-שייח'. בשלב מסויים, מישהו הבחין בכלי הרכב המלא בישראלים, והחליט לעקוב אחריו. כשהאוטובוס הגיע לנואיבה, ניסתה חוליית טרור להפעיל מטען חבלה ולהביא לפיצוץ האוטובוס על יושביו.

לישראלים באוטובוס, שאפילו לא ידעו כי חייהם בסכנה, היה הרבה מאוד מזל. מתברר כי רק תקלה טכנית, קצר בין החולייה למטען, מנעה את הפיצוץ הקטלני. אוטובוס הישראלים המשיך בדרכו בשלום.

איומים קונקרטיים נגד ישראלים בסיני

המטה לביטחון לאומי שב והזהיר את המטיילים הישראלים לקראת חופשת הפסח מקיומם של איומים קונקרטיים על ניסיונות חטיפה או פגיעה בישראלים בסיני.

האיום המרכזי היה, שנציגי ארגון חיזבאללה ינסו לחטוף מטייל ישראלי ואחר כך יעבירו אותו לרצועת עזה, שם יהיה כמעט בלתי אפשרי לאתרו. ההתרעות הכבדות מפורסמות לרוב בתקופות החגים וביום השנה לחיסולו של פעיל ארגון החיזבאללה, עימאד מורנייה.

בהמשך להתרעות הקבועות שמפרסם המטה ללוחמה בטרור, מועברות הנחיות לישראלים השוהים בחו"ל לפיהן יש להימנע משהייה במדינות שעליהן חלה אזהרת מסע, ובמיוחד במדינות ערביות. במטה מוסיפים שיש להיזהר מהצעות מפתות ובלתי צפויות בעסקים, בבילויים, מגורמים חשודים או בלתי מוכרים.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק