"הדברים האלה חד משמעיים - נשים ישרתו בכל מקום" - כך אומר הבוקר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, כשברקע הסערה הציבורית סביב הדרת הנשים. גנץ הוסיף כי כל חיילי צה"ל מחויבים להשתתף באירועים רשמיים בהן שרות נשים. עם זאת, מ"אירועי הווי", אמר הרמטכ"ל, יכולים חיילים המעוניינים בכך להיעדר.

הרמטכ"ל התראיין הבוקר ארוכות לאילנה דיין, במסגרת "שירותרום 2011" של האגודה למען החייל, המשודר בגלי צה"ל וב"רשת". "בצה"ל יש מקום לשירות נשים בכל מקום שבו הן יכולות לתרום", לדברי גנץ. "נשים יוכלו לשיר בטקסים ואין שום חלופה פיקודית זולת המפקד, ואנחנו נפעל לסדר את העניין הזה. נשים תשרתנה בכל מקום, יכולות לתרום מבצעית, יכולות להתמודד, יכולות לשיר, הזמר העברי הוא חלק מהתרבות שלנו".

לגבי ההפרדה בין אירועים רשמיים ל"אירועי הווי" הסביר הרמטכ"ל כי "פקודת השירות המשותף קבעה שבאירועי הווי צריך לכבד את האנשים, כך שלא נוכל להכריח אותם להשתתף - אנחנו לא מחפשים לריב עם אנשים".

"המציאות שונה מהבדיחה"

הרמטכ"ל גנץ התייחס בריאיון גם לתקרית שעוררה ביקורת ציבורית בחודש שעבר, בה תועדו הוא ושר הביטחון ברק בהתבדחות לא-ממלכתית על חיילות. "אני חושב שאנשים מבינים את ההבדל בין אירוע שהוא בדיחה לבין דברים רציניים", אמר גנץ.

לדבריו, מספר הקצינות המשרתות בצה"ל מעיד על כך שהמציאות שונה לחלוטין מהבדיחה: "מי שיסתכל על כמות הקצינות שמשרתות בצה"ל בתפקידים בכירים, מראש אכ"א שעושה את תפקידה בצורה נאמנה דרך מדרג תתי הלופים, אלופות המשנה סגני האלופים, חמש הנשים שמסיימות את קורס הטיס ומקבלות דרגות היום ותעמדנה למסדר כנפיים מחר, מבין את זה".

"אני חושב שטעיתי באופן שבו התבטאתי ובמקום שבו התבטאתי ועל כך התנצלתי והמשכתי הלאה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק