נערך למלחמה? במחזה שלא רואים כל יום שידרה היום הטלוויזיה הסורית תמונות מתרגיל צבאי שערך צבא סוריה, עליו פיקח הנשיא בשאר אסד, לבוש בבגדי צבא. "חמוש" במשקפי שמש קרביות, תועד אסד מאזין להרצאותיהם של מפקדי הצבא, וצופה בעניין בתרגיל.

מזה זמן רב לא נצפה אסד בבגדי צבא, כשהוא צופה בתרגיל צבאי. עם זאת, בלוח המשדרים של הטלוויזיה הסורית קיים מקום של כבוד לתכניות צבא רבות, המעלות על נס את פועלן של היחידות הצבאיות השונות, ב"הגנה על המולדת". נשיא סוריה מקפיד לשבח את הכוחות הסוריים בכל נאום שנושא, ומדגיש את חשיבותם ב"השבת הגולן הכבוש".

תזמונו של התרגיל רק מוסיף למתיחות הגואה בשבוע האחרון בין ישראל לטורקיה. לאחר שהודיעה כי לא תבצע תרגיל צבאי עם ישראל, חתמה בשבוע שעבר טורקיה הסכם צבאי אסטרטגי עם הסורים, ואף הודיעה כי בכוונתה לקיים תרגיל צבאי משותף עם סוריה עוד השנה.

אסד במדי צבא. האופציה הצבאית על הפרק?
אסד מקבל תדרוך בשטח. רוחות מלחמה מדמשק? | צילום: סוכנות הידיעות הסורית

אסד עצמו מעולם לא השתבח בעברו הצבאי, עובדה שניסו להסתיר ככל שניתן גם בארמון הנשיאות בדמשק. יתרה מזאת, עם מות אביו חאפז אסד, הועלה אסד הבן מדרגת טוראי לדרגה המקבילה לדרגת רמטכ"ל - וזאת רק כי החוקה הסורית מחייבת זאת על מנת לאפשר למועמד מסויים להיכנס לנעלי הנשיא.

המהלך עורר בזמנו גל של תגובות לעגניות בעיתונות הערבית, כשקריקטורות רבות ציירו את אסד כדמות קטנה הנכנסת לבגדי צבא הגדולים עליה במספר מידות.

משבר עם טורקיה - סיקור מיוחד:

ארדואן: פצצות זרחן ירדו כמו גשם על ילדים תמימים בעזה

לבני: "שיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל - חשוב גם לטורקיה"

שר החוץ הטורקי: מקווה לחזור לדיאלוג עם ישראל

פרשנות: משבר בין ישראל לטורקיה?

טורקיה החרימה את ישראל - התמרון הבינלאומי בוטל

הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק