צבא לבנון הודיע הערב כי פירק מצלמת ריגול שהטמינה, לדבריו, ישראל בדרום לבנון. על פי ההודעה של צבא לבנון, מדובר במתקן ריגול זעיר שהוטמן בסמוך לעיר החוף צור. "חשיפת המתקן התאפשרה הודות למידע מודיעיני שהתקבל מחיזבאללה", נמסר עוד בהודעה של הצבא.

ה"מתקנים" שנחשפו על ידי צבא לבנון (צילום: חדשות 2)
ה"מתקנים" שנחשפו על ידי צבא לבנון | צילום: חדשות 2

"יחידות טכניות מיוחדות חשפו את המתקן ופירקו אותו", הודיעו בלבנון. "המתקן המיוחד מסוגל היה לצלם, לקבל אינפורמציה ולהעביר את המידע. הוא נבנה כך שיכול היה להיות מוצב במקום המסתור זמן רב. הוא נועד לכסות את כל אזור הדרום - מהגבול עם ישראל ועד צור". עוד דווח במדינה כי מדובר במתקן "איכותי מאוד מבחינה טכנולוגית המופעל באמצעות מזל"טים, המקבלים בזמן אמת את החומר המצולם באמצעותו".

"להתרחק מחפצים לא מזוהים"

"בעל יכולות טכניות גבוהות". ה"מתקנים היש (צילום: חדשות 2)
"בעל יכולות טכניות גבוהות". ה"מתקנים היש | צילום: חדשות 2

צבא לבנון פרסם הודעה נוספת לאזרחים במדינה, בה קרא להם להגביר עירנות בכל הנוגע לחפצים בלתי מזוהים. "אין להתקרב לחפצים שכאלה, מחשש שיתפוצצו", נמסר בהודעת הצבא. "יש לדווח על כך מיידית לצבא ולגורמים הרלוונטיים".

דצמבר דווח בלבנון כי מתקני ריגול ישראליים פורקו בדרום המדינה. הצבא טען אז כי מדובר במכשירי המודיעין החדישים והמשוכללים ביותר שאי פעם נחשפו. רשת הטלוויזיה הלבנונית NBN שידרה תמונות של הסלעים בהם אותרו המתקנים הסודיים, ובהם אותרו שתי מערכות לציון מטרות ע"י לייזר, לטווחים של 20 ק"מ.

בהכנת הידיעה השתתף איש דסק הערבים ירון שניידר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק