מצא את ההבדלים. שיגור רקטה ב-2012 (צילום: AP)
"ירדנו מייד למקלט" | צילום: AP
לראשונה אי פעם התפוצץ טיל ארוך טווח שנורה מרצועת עזה בראשון לציון. סירנה עולה ויורדת נשמעה ועוררה בהלה רבה בקרב התושבים. סטודנטים במסלול האקדמי המכללה למינהל הועברו למקלטים, ובעקבות זאת הוחלט על ביטול הלימודים בקמפוס. כאן בחדשות 2 באינטרנט אנו מעבירים משדר מיוחד עם כל העדכונים והפרשנויות על הנעשה בדרום.

דב צור, ראש עיריית ראשון לציון, אישר בשיחה עם חדשות 2, כי נרשמה נפילה בעירו. "אני יכול לומר לכם שיכולנו לצפות שראשון תצטרף לאחינו בדרום. קיבלנו על כך התראה ארוכה".

במקביל, נורו שלוש רקטות לאשדוד ולשטח המועצה האזורית חוף אשקלון. מערכת "כיפת ברזל" יירטה אותן. סילבי, תושבת ראשון לציון, סיפרה: "שמעתי יחד עם בעלי אעזקה וחשבנו שזה מגיע מהטלוויזיה. אחרי שנייה הבנו שזה מגיע מכאן וירדנו למקלט. האזעקה הייתה מרוחקת, אבל שמענו אותה".

מוקדם יותר היום נפצעו שלושה חיילים באורח קל עד בינוני מפצצת מרגמה שנחתה סמוך למקום בו שהו במועצה האזורית אשכול. הם פונו במסוק לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם הם מטופלים לאחר שנפגעו מרסיסים. אחד מהם מוגדר במצב בינוני ושניים מהם מוגדרים במצב קל.

משעות הצהריים התמקד הירי בעיקר באזור המועצה האזורית אשכול, אך בהמשך היום הירי עלול להתרחב גם לאזורים רחוקים יותר והכוננות עדיין בשיאה. במקביל, כוחות צה"ל עדיין פועלים בעזה כדי למנוע את שיגורי הרקטות מעזה.

מוקדם יותר הבוקר פגעה רקטה ישירות בבית בקריית מלאכי וגרמה למותם של שלושה בני אדם ולפציעה של תינוקת וילד. השלושה שנהרגו שהו בקומה הרביעית של הבניין ולא שהו במרחב מוגן.

שישה בני אדם נוספים הוגדרו כנפגעי חרדה. הם טופלו במקום על ידי צוותי מד"א ופונו, כמו יתר הפצועים, לבית החולים קפלן ברחובות. מבית החולים נמסר כי מצבם של הפעוט והילד השתפר, וכעת הם מוגדרים כפצועים באורח קל.

ברק: "נחושים להחזיר את ההרתעה"

השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' וקציני משטרה בכירים הגיעו לאתר הפגיעה בקריית מלאכי וקיימו במקום הערכת מצב בעקבות הפגיעה הקטלנית. הם קראו לתושבים במקום, כמו בכל יישובי הדרום, לשהות סמוך למרחבים המוגנים והזהירו שהאירוע רחוק מסיומו.

"אנחנו נחושים להחזיר את ההרתעה בחזרה למצבה הראשוני, להחזיר את השקט ואנחנו נעשה הכל כדי להגיע לתוצאה הזו", הבהיר שר הביטחון ברק בעת סיור בדרום. עד שעות הצהריים נרשמו לפחות 200 נפילות בשטחי הדרום, 135 מאז חצות. לוחמי סוללות 'כיפת ברזל' יירטו בהצלחה יותר מ-80 רקטות.