דיווחים סותרים באשר לזהות האחראים לפיצוצים המסתוריים במחסן הנשק בעיר הנמל הסורית לטקיה בסוף השבוע: היום (א'), אמרו מקורות בסוריה כי השריפה במקום לא נגרמה כתוצאה מהתקפה אווירית כלשהי או הפגזה של ספינות מן הים. בכך שוללים גורמים במדינה כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי הפעולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי דיווחים בכלי תקשורת של ארגון חיזבאללה בלבנון, שלושה טילים נחתו בסמוך למתקנים וכתוצאה מכך התלקחו שריפות במקום. מנגד, טוענים המורדים הסורים כי הם אלה שביצעו את התקיפה במחסן הנשק באמצעות טילי גראד, ואילו הממשלה הסורית טוענת כי מדובר בטילים מתוצרת אירופית. לטענתה, התקיפה בוצעה על ידי ארגון המקורב לאל-קעידה.

במקביל, פרסם אתר "תיקון עולם" של הבולגר ריצ'רד סילברסטיין - כי ישראל היא זו שתקפה בעיר הנמל. יש לציין כי מהימנותו של האתר והדיווחים שמובאים בו מוטלים בספק רב.

בסוף השבוע דיווחו כלי תקשורת בסוריה על מספר פיצוצים שאירעו בעיר הנמל הסורית לטקיה. על פי הדיווחים, במהלך הלילה שבין חמישי לשישי הותקפו כמה מחסני תחמושת במזרח העיר. ככל הנראה מדובר במתקפה של כוחות המורדים כנגד צבא אסד ולא בתקיפה ישראלית.

במהלך היום כוחותיו של אסד השתמשו בארטילריה כבדה במסגרת הקרבות סביב הבירה דמשק והעיר חומס. סמוך לחומס נהרג פעיל חברתי ידוע בשם מוחמד מועז לאחר שנפצע בהפגזות בפרבר סמוך לדמשק המוחזק בידי המורדים.