הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ביקר היום בבית הספר התיכון האזורי בבאר טוביה, שם שוחח עם התלמידים לקראת גיוסם לצה"ל. במהלך דבריו, התייחס גנץ לנושא הדרת נשים ותקף את התופעה בחריפות.

"אין מקום להדרת נשים צה"ל ואין הדרת נשים בצה"ל", הצהיר הרמטכ"ל, "זה יותר רעש מעובדות נכונות. ישנם שלושה שיקולים לשילוב נשים בצה"ל: היכולת לעמוד במשימה המבצעית או לחילופין בתפקיד המיועד, היכולת לתפקד בסביבה המבצעית או בסביבה אליה מייעדים את אותה חיילת, ושהמספרים יהיו בהלימה לצורך של צה״ל".

גנץ הזכיר כי רק אתמול סיימו חמש טייסות קורס טיס, ובעתיד יסיימו עוד מספר טייסות. "חמשת הנשים שסיימו לא בגלל שהן נשים אלא בגלל שהן מתאימות, טובות ועושות את העבודה כמו שצריך, זה המבחן בסופו של דבר. החיילות יכולות להיות גאות בשירות שלהם בצה"ל ובשירה שלהן".

לאחר מכן גינה הרמטכ"ל את אירועי "תג מחיר", וקרא למערכת המשפט להגביר את האכיפה בנושא. "אני רואה במה שקרוי תג מחיר דבר מאד חמור. מדובר בעבריינות ובריונות. אני לא מסכים לזה, בטח לא מול צה״ל וגם לא מול פעילות פלסטינית, אין שם חוק במובן הזה וצריך לתקן את העניין הזה. המדינה צריכה לעשות את מה שהיא צריכה לעשות, והצבא לא צריך להתעסק בכך.

הרב הצבאי הראשי: "צה"ל לא יהיה בית שמש"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק