"
"נגרמה דליפה גרעינית". הפוסט | צילום:

מי פרץ לחשבון הטוויטר של דובר צה"ל? הודעה שפורסמה הלילה (ה') בעמוד של הצבא עלולה הייתה לגרום לבהלה גדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אזהרה: דליפה גרעינית אפשרית מהמתקן הגרעיני בדימונה בעקבות פגיעת שתי רקטות", נכתב בעמודו הרשמי של צבא ההגנה לישראל באנגלית.

זמן קצר לאחר מכן הוסר הפרסום המוזר. במקומו הופיעה הודעה שבה נכתב #Longlive palestine (תחי פלסטין). מדובר צה"ל נמסר כי "הנושא בבדיקה" ודקות ספורות לאחר מכן פורסמה הודעה בזו הלשון: "אנו מתנצלים על הציוצים הלא נכונים בחשבון הטוויטר שלנו שנפרץ. נילחם בטרור בכל החזיתות, כולל בזירת הסייבר".

זו אינה הפעם הראשונה שנגרמת מבוכה לצה"ל בעקבות פרסום בטוויטר. לפני כחודש נכתב בעמוד הטוויטר של הצבא כי "חיילי צה"ל יצאו מלבנון לפני 14 שנים. עכשיו הטרוריסטים של חיזבאללה נשארו שם עם 100,000 טילים מכוונים לעבר ישראל". אלא שתמונת הטילים שצירפו בדובר צה"ל לציוץ היא למעשה של טילים בקוריאה, כך על פי בדיקת הבלוג "זיטו ברברוסה".

הפעם הקודמת (צילום: טוויטר)
הפעם הקודמת | צילום: טוויטר

מדובר בדגמים של טילי סקאד מדגם B ו-C שהוצגו באנדרטת הזיכרון למלחמה בקוריאה הדרומית. בבלוג נמתחה ביקורת על צה"ל שמרשה לעצמו "לעשות הכל", לטענתם, "בקרב על תקציב הביטחון". "היח"צנים של צה"ל במאבק על תקציב הלקוח שלהם והם אינם בוחלים באמצעים", כתבו בגיחוך, "ואם לא מצליחים להפחיד אותנו עם איומים של הפסקת אימונים וחזרה לכשירות של לפני מלחמת לבנון השנייה, אז אולי טילים צפון קוריאנים יצליחו להפחיד אותנו".

מדובר צה"ל נמסר אז בתגובה כי "מדובר בתמונת אילוסטרציה בלבד, שאינה מורידה מחומרת ההצטיידות של חיזבאללה בשנים האחרונות. מטרת הציוץ היא המחשת האיום בפניו ניצבת ישראל לקהל בינלאומי".