במערכת הביטחון הבטיחו תגובה חריפה ומיידית למתקפת הטרור - והיא הגיעה: כלי התקשורת הפלסטיניים מדווחים הערב כי בתקיפה של חיל האוויר בדרום רצועת עזה חוסל אבו עוואד כמאל א-ניירב, מפקד "גדודי סלאח א-דין", הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית. חמישה פעילים נוספים בארגון חוסלו בתקיפה.

דובר "ועדות ההתנגדות העממית", אבו מוג'אהד, התראיין הערב לכלי התקשורת הפלסטיניים ואישר את הדיווחים על מותו של מפקד הזרוע הצבאית של הארגון. "הכיבוש פתח דלת שהוא לא יידע כיצד היא תיסגר", איים אבו מוג'אהד וקרא ליתר הפלגים החמושים בעזה לסיים את הרגיעה עם ישראל. "הפשע הזה לא יעבור בשקט. נגיב עליו בדם".

בישראל ראו בא-ניירב ובאנשיו כאחראים הישירים למתקפת הטרור שבוצעה היום בדרום. מידע מודיעיני שהתקבל אפשר את הפגיעה בו הערב - שעה שלא היה בביתו, יחד עם אנשיו ושומרי ראשו.

מהשב"כ נמסר הערב כי יחד עם ניירב, חוסל גם עמאד חמאד (40), תושב רפיח, האחראי הצבאי של הארגון ברצועת עזה ומי שהיה מעורב בפיגועים רבים - ובהן חטיפתו של החייל גלעד שליט; חאלד שעת (32), תושב רפיח שהיה אף הוא בכיר בהנהגה הצבאית של הארגון ומי שהיה מעורב בפעילות צבאית רבה נגד כוחות צה"ל ואזרחי ישראל.

"פוגעים בראשי ה'וועדות' בעזה" 

עוד חוסל חאלד מצרי (26), תושב רפיח אף הוא, שהיה מעורב גם כן בחטיפתו של שליט ובמספר רב של פיגועים נגד כוחות צה"ל ואזרחי ישראל מרצועת עזה ומסיני.

בתדרוך עיתונאים שקיימו הערב שר הביטחון אהוד ברק, הרמטכ"ל בני גנץ ואלוף פיקוד הדרום טל רוסו, אישר שר הביטחון כי חיל האוויר תוקף בשעה זו ברצועת עזה. "המכות של צה"ל פוגעות בראשי ה'וועדות' בשעות אלה", אמר ברק לעיתונאים. "נמשיך להגן על המדינה ולפעול בכל הכוח למען החיים הנורמליים בגבול, למרות התרופפות הפיקוח המצרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק