חשד לתג מחיר בבית הקברות המוסלמי הישן בנשר: כתובות נאצה שונות רוססו על קברו של עז א-דין אל-קסאם. בין היתר רוססו הכתובות "תודה על יום הזיכרון", "תג מחיר ציפי לבני" ו"ג'ון קרי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

פעילים של התנועה האסלאמית גילו את הכתובות הבוקר (שישי) והחלו מיד בניסיון למחוק אותן מעל הקבר. "תג המחיר משתולל והמשטרה והשב"כ מתפארים שעצרו אנשים, אבל העובדה שזה נמשך מוכיחה שחוליית הטרור הגדולה הזאת ממשיכה לעשות מה שהיא רוצה".

הכתובות שרוססו על הקבר בנשר (צילום: מואססת אל אקצא)
תג מחיר בנשר, היום | צילום: מואססת אל אקצא

מעיריית נשר נמסר כי "ראש העירייה אבי בינמו הורה לאנשי מחלקת התחזוקה בעירייה למחוק מיד את הסיסמאות מהקברים. בתוך פחות מחצי שעה הסיסמאות נמחקו והשקט חזר על כנו".

ראאד סלאח: "השב"כ מגבה את פעילי הימין"

בכפר פורדיס נערכה היום בצהרים הפגנה המונית בהשתתפות כ-4,000 מתפללים מהכפר ומיישובים אחרים בצפון, שבאו לתפילת יום השישי כאות הזדהות עם תושבי הכפר לאחר פעולת תג המחיר שהייתה שם ביום שלישי.

המפגינים בפורדיס, היום (צילום: חדשות 2)
המפגינים בפורדיס, היום | צילום: חדשות 2

השייח' ראאד סלאח, ראש הפלג הצפוני בתנועה האסלאמית, נשא את הדרשה והאשים את זרועות הביטחון ברשלנות ובאי מתן מענה הולם למה שהוא הגדיר "חוליית הטרור של תג המחיר".

הוא גם האשים את השב"כ בשותפות למעשים ואמר כי השב"כ מגבה את העבריינים ואפילו תומך בהם באופן ישיר ובלתי ישיר. "לשב"כ יש את כל השמות של כל פעילי הימין שמבצעים את הפעולות האלו, אבל לצערנו הם לא עושים כלום", אמר סלאח. "צריך למנוע את הפעולות של תג המחיר אחרת תהיה שפיכות דמים. אנחנו נדע להגן על עצמנו בכל מחיר".