בחיל האוויר עדיין חוקרים את נסיבות התאונה שהביאה למותו של אסף רמון. גורמים בחיל האוויר סיפרו שבמהלך האימון אתמול דימו הטייסים תמרונים של קרבות אוויר, שבה מתרגלים הטייסים תחת לחץ אדיר. בחלק מהמקרים, הטייסים עלולים להיקלע למצב שמכונה "בלק אאוט", בו הם חווים מעין עילפון קל.

טייסים רבים סיפרו שנקלעו למצב דומה והצליחו לצאת ממנו. יחד עם זאת, כיוון שהקשר עם אסף אבד בשלב ההתרסקות, יכול להיות שאף לא נדע מה בדיוק קרה, אך מסתמן שזה התרחיש.

מכתש רמון, ארכיון (צילום: AP)
אתר ההתרסקות , אתמול | צילום: AP

אתמול נערכו שיחות עם חלק מהטייסים, במטרה לגלות פרטים נוספים על התנאים שבהם התקיים האימון. ועדת הבדיקה לא פוסלת את האפשרות שהיה גם כשל טכני, אך נראה שלא זאת הסיבה ולכן הודיע מפקד הבסיס שהמטוסים חוזרים לטוס כבר מחר, החלטה שמצביעה על כך שככל הנראה מדובר בגורם אנושי.

מפקד בסיס נבטים, תת אלוף עדן אטיאס, התייחס לנקודה זו בתדריך שנתן היום, זמן קצר לפני הלוויה. "אנחנו עוד חוקרים ונמצאים בתהליך מתקדם של חקירת התאונה. עדיין אין ממצאים חד משמעיים לגבי הסיבה", אמר מפקד הבסיס. "מחר בבוקר אנחנו חוזרים לטוס. לוקחים את הצעירים חזרה לשמיים. להמשיך את ההכשרה המאוד חשובה הזאת ולהחזיר את המכונה הזאת לעבוד".

אסון רמון - סיקור מיוחד:

מאות באו לנחם את משפחת רמון

אין נחמה: האסונות של רונה רמון

עדי ראייה להתרסקות: "ראינו כדור אש"

מפקד חיל האוויר לשעבר: "אסף נכנס לבלק אאוט"

הראיון האחרון של אסף: "אני לא רק הבן של אילן"

הגורל היכה פעמיים במשפחת רמון

התמונות האחרונות של אסף רמון

הווידאופדיה: אילן רמון

הצטרפו ל"חדשות 2" בפייסבוק