תחת אבטחה כבדה ומעטה חשאיות חסר תקדים, שיחזרו בליל חמישי האחרון חכים ואמג'ד עוואד את רצח בני משפחת פוגל ביישוב איתמר. שיירת רכבי משטרה ושב"כ ליוו את השניים מהנקודה בה חדרו לתוך היישוב ועד ליציאה בחזרה לכפרם, שלב אחר שלב, ותיעדו את שחזור הרצח המעזעע.

בקטע מן התיעוד, שפורסם היום על ידי המשטרה, נשמעים כוחות המשטרה והצבא ברשת הקשר - בזמן השחזור. בהוראות הנשמעות עולה בבירור עד כמה כבדה הייתה האבטחה על השניים, שעה שאלו שיחזרו את המעשה.

עדכונים נוספים בחדשות 2 בפייסבוק

מהשחזור עולה כי בערב הפיגוע, יום שישי, 11 במרס 2011, יצאו חכים ואמג'ד כשהם מצוידים בסכינים, במזמרה לחיתוך גדר היישוב ובברדסים לכיסוי פניהם. הם חצו ברגל את המרחק בין הכפר עוורתא, לגדר המקיפה את איתמר, טיפסו וקפצו מעליה.

בתוך היישוב הם טיפסו במעלה הגבעה, בחורש, כ-400 מטרים, עד לשורת הבתים הראשונה. בתחילה חדרו השניים לבית הסמוך לבית משפחת פוגל, בו לא שהו אנשים באותו הזמן, וגנבו משם נשק מסוג M-16 קצר, מחסניות ואפוד.

כשברשותם הנשק שגנבו, הם יצאו מהבית הראשון אליו פרצו וחדרו לבית משפחת פוגל. לפני שנכנסו לבית, הבחינו שני הרוצחים מבעד לחלון כי בבית שוהים ילדים. מיד עם החדירה לבית, הם רצחו את יואב בן ה-11 ואת אלעד בן ה-4 זכרם לברכה.

"יחידת דובדבן לכדו את הרוצחים"

לאחר הרצח, פנו חכים ואמג'ד לחדר בו ישנו ההורים, אודי ורות, במיטתם ביחד עם התינוקת הדס, בת 3 חודשים בלבד. ההורים, אהוד ורות זכרם לברכה, נרצחו תוך כדי מאבק בשני המחבלים אשר השתמשו ברובה שנגנב מהבית הראשון ובדקירות סכין.

לאחר שרצחו את בני הזוג פוגל וטרם בריחתם לכפרם, גנבו הרוצחים נשק נוסף מסוג 16-M שמצאו בבית משפחת פוגל. לאחר גניבת הנשק, רצחו בדקירות סכין את התינוקת הדס, שישנה במיטת הוריה. בשלב זה נמלטו השניים מאיתמר וצעדו ברגל לכפרם. הם פנו לביתו של דודו של חכים, צלאח אדין עוואד, פעיל החזית העממית, שהיה כלוא בישראל ופירטו בפניו את פרטי הפיגוע שביצעו.

צלאח סייע לשניים בהסתרת כלי הנשק שגנבו והסכינים בהם בוצע הרצח. כמו כן סייע צלאח לרוצחים לשרוף את בגדיהם שהיו מגואלים בדם הנרצחים. לאחר הטבח, שבו השניים לחייהם הרגילים בכפר.

מפקד חטיבת שומרון, אלוף משנה נמרוד אלוני, אמר היום לאחר הסרת צו איסור הפרסום על הפרשה, כי בראש המבצע עמדו כוחות יחידת דובדבן. "לוחמי היחידה הם שלכדו את שני הרוצחים", אמר אל"מ אלוני. "יש לנו עוד מלחמה קשה מאוד ואנחנו נמשיך במאמצים האלו ככל שיידרש".