כוחות של צה"ל בגבול סוריה, ארכיון (צילום: רויטרס)
גבול ישראל-סוריה, ארכיון | צילום: רויטרס

פיצוץ עז התרחש הערב (ו') סמוך לכוח צה"ל שהיה במהלך סיור שגרתי בגבול סוריה-ישראל ברמת הגולן, סמוך למורדות החרמון. לא היו נפגעים כתוצאה מהפיצוץ ונזק נגרם לשמשה האחורית של כלי הרכב הצה"לי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בעקבות הפיצוץ שנשמע ברחבי הגזרה, הוזעקו למקום כוחות רבים, וצה"ל פתח בחקירה לבדיקת נסיבות המקרה החריג. בין היתר נבדק החשד כי מדובר במטען חבלה שהוטמן במקום. כמו כן נבדקת האפשרות שמדובר במוקש שנסחף בעקבות הגשמים באזור. בצה"ל צפויים להמשיך את החיפושים מחר בשעות אור.

בעקבות מלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה, הפכה הגזרה הצפונית, שהייתה בעבר שקטה, למתוחה במיוחד וזאת בעקבות שורה של תקריות שבהם זלגה האש לישראל, ופגזים נפלו ברחבי רמת הגולן.

מספר פעמים השיבו כוחות צה"ל אש לעבר המוקדים שמהם בוצע הירי, אך במערכת הביטחון משתדלים ככל האפשר שלא להבעיר את הגזרה בשלב זה. אם יתברר כי מדובר במטען שהוטמן על ידי גורמים סורים, מדובר יהיה ללא ספק בעליית מדרגה משמעותית.

במהלך השבוע ערך שר הביטחון משה (בוגי) יעלון סיור בגזרה והודה לראשונה כי ישראל הומניטארית לאוכלוסיה האזרחית בסוריה ומעבירה, בין היתר, מזון ומים לכפרים. יעלון התייחס לשורת התקריות האחרונות בגבול, בהן גם ירי שהתרחש לעבר כוח צה"ל, והבהיר כי ישראל תגיב ותפגע בכל מי שיפר את ריבונותה.