שש שנים אחרי מלחמת לבנון, משדר הערב ערוץ החדשות הלבנוני "אל-מייאדין" תיעוד ראשון ובלעדי של התקרית שגרמה לפרוץ המלחמה: חטיפת החיילים אלדד רגב ואודי גולדווסר.

בתמונות נראית חוליית חיזבאללה, בפיקודו של עימאד מורנייה, חוצה את גדר הגבול ופותחת באש לעבר ההאמרים של צה"ל. בתוך דקות ובמהלך חילופי האש נפגע ההאמר של גולווסר ורגב, ואז מתועדת ההסתערות עליו. בשלב זה מוקפאת התמונה. מהתיעוד עולה עד כמה היה קל לחצות את גדר הגבול לתוך ישראל וכיצד בקלות הוציא חיזבאללה לפועל את פיגוע החטיפה הזה, שלדבריו תוכנן במשך שלושה חודשים.

לוחמי חיזבאללה מתכוננים לירי
לוחמי חיזבאללה מתכוננים לירי | צילום:

בתמונות הקשות לצפייה נצפה כוח חיזבאללה חוצה את ה"שטח המת", כפי שהוגדר בישראל. בחיזבאללה אמרו שבארגון ידעו מראש שמבחינת ישראל מדובר בשטח קשה לתפעול. כעת מתברר שגם הג'יהאד האיסלמי היה מעורב בו - ואנשיו בחרו את שם הפעולה :"ההבטחה הנאמנה".

:"חשבתי שאני מת"
הירי, וההשתלטות | צילום:

ערוץ "אל-מייאדין" הוא ערוץ החדשות שהקים רסאן בן ג'דו, מנהלה לשעבר של רשת "אל-ג'זירה" בביירות, שהתפטר מתפקידו והקים ערוץ עצמאי בעקבות שינוי אופי הסיקור התקשורתי של אל-ג'זירה נגד המשטר הסורי באירועי המחאה. בן ג'דו נחשב למקורב מאוד לבכירי חיזבאללה, והיה גם לראשון שראיין את מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה במהלך מלחמת לבנון השנייה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק