"מה את שותקת?", אמר לה. ארכיון (צילום: AP)
הטרדה מינית בצבא. אילוסטרציה | צילום: AP

נגד בצה"ל שהטריד מינית חיילת, ליטף אותה, הצמיד אותה לקיר וחיכך בה את איבר מינו לא ייאסר ויבצע רק 50 יום של עבודות צבאיות - כך הוחלט כחלק מהסדר טיעון שאושר בבית הדין הצבאי בין עו"ד בני קוזניץ, שייצג את הנאשם לפרקליטות הצבאית. תחילה הואשם איש הקבע בביצוע מעשה מגונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מכתב האישום המתוקן עולה כי הנאשם בהיותו נגד ביחידה, שיכנע חיילת להתלוות אליו למחסן עבודה בבסיס, שם ניסה לנשקה, ליטף אותה, ואף הגדיל לעשות והצמיד את החיילת לקיר, נצמד לאחוריה וחיכך את איבר מינו בגופה למשך מספר שניות. האירוע הסתיים לאחר זמן קצר, שעה שהחיילת הדפה את הנאשם ועזבה את המקום.

ימים ספורים לאחר מכן, הוא אף התקשר לחיילת והתבטא כלפיה באמרות בעלת גוון מיני, בשל כך לאור דרגתו ומעמדו בעת ביצוע ההטרדה המינית, הוא הורשע באישום נוסף של התנהגות שאינה הולמת. בעקבות האירוע הוא הושעה מתפקידו עד שלאחרונה פוטר מהשירות.

"מפקד שמסתבך בעבירות מהסוג שלפנינו ראוי כי יורחק משורות הצבא, שכן יש לאפשר לחיילות המשרתות בצבא סביבת שירות נקייה מכל גורמי הטרדה על רקע מיני", אמרו התובעים. למעט עבודות השירות, נגזרו עליו 3 חודשי מאסר על תנאי למשך שלוש שנים, הוא הורד לדרגת טוראי וישלם למתלוננת קנס בסך 2,000 שקלים.

"חשבתי שעתידי יהיה רחוק בצבא"

"אני מצטער מאוד על המקרה, אני פשוט רוצה לסיים עם זה. חשבתי שהעתיד שלי יהיה רחוק בצבא אבל בעקבות המקרה עזבתי את הצבא ואני מבקש לסיים את זה ולהתחיל את החיים שלי", אמר הנאשם עם הינתן גזר הדין.

אין תמונה
עו"ד בני קוזניץ

"מראשיתו של התיק סברנו כי אין הצדקה להעמידו לדין בגין מעשה מגונה. אני מודה לבית הדין שקיבל את הסדר הטיעון", אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט עו"ד בני קוזניץ, שייצג את הנאשם.