התפרעויות בגדה. ארכיון (צילום: רויטרס)
הפרת הסדר בקוסרא | צילום: רויטרס

הפלסטיני שנפצע שלשום קשה מאוד במהלך הפרת סדר בכפר קוסרא ליד שכם נפצע מאש של אזרחים יהודים - כך עולה מבדיקת צה"ל. הפלסטיני נורה אתמול בבטנו במהלך הפרת סדר והועבר ישירות לטיפול בבית החולים "רפידיה" שבשכם. באירוע נפצעו עוד שני פלסטינים קל-בינוני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"שלשום בשעות אחר הצהריים השתתף פלסטיני בהפרת סדר באזור אש קודש והכפר קוסרא, ונורה כפי שאנחנו מבינים כיום על ידי אזרחים יהודיים בבטנו", סיפר לאתר צה"ל קצין הרפואה של אוגדת יהודה ושומרון, סגן-אלוף ד"ר פ'. "משם הוא פונה על ידי הסהר האדום לבית החולים רפידיה, אליו הגיע במצב קשה מאוד, עם לחץ דם נמוך והלם עמוק. כשהגיע לטיפול נמרץ עבר על ידי צוות רפואי פלסטיני מספר פעולות כירורגיות, אך היום מצבו המשיך לא להיות יציב".

בשעות הבוקר התקבלה פנייה חריגה מבית החולים בשכם להעביר את הפצוע לישראל לטובת קבלת טיפול טוב יותר. מלווים בכוחות של מנגנוני הביטחון הפלסטינים, הגיעו כוחות הרפואה, וביניהם פרמדיק 669 וקצין הרפואה של אוגדת יהודה ושומרון לבית החולים, שם טיפלו בפצוע במשך שעה, במהלכה הצליחו לייצב את מצבו. משם, נסעו חברי הצוות יחד עם הפצוע באמבולנס של הסהר האדום אל חטמ"ר שומרון - משם הטיסו את הפצוע במסוק לבית החולים הדסה בירושלים.

הפלסטינים האשימו לאחר פציעתו את החיילים, אך בדיקת צה"ל העלתה כי לוחמים לא פתחו באש חיה באירוע ולכן בדקו האם מדובר בכדורים שירו המתנחלים. במאחז אש קודש, שתושביו השתתפו בהפרת הסדר דחו תחילה בתוקף את הטענות, אך הבוקר סייגו את ההכחשה הגורפת. "למיטב ידיעתנו לא הייתה אש חיה. אם נורתה אש כזאת - זה היה רק תחת סכנת חיים מיידית", אמר בתגובה לחדשות 2 לאינטרנט דובר המאחז אהרון קצוף.