ייתקלו בכוחות לוחמה משולבים? כוחות המורדים (צילום: AP)
גדודי המורדים בסוריה. יפעלו נגד ישראל? | צילום: AP

האיום הולך ומתגבר, ישראל כבר לא תשב בשקט? קצין מודיעין ישראלי בכיר הזהיר הלילה (שבת) כי עקב העלייה החדה במספרם של לוחמי הג'יהאד המזוהים עם אל-קאעידה בסוריה, ביטחונה של ישראל כלל אינו מובטח - ושבשל כך, שוקלים בממשלה לשנות את המדיניות הנייטרלית כלפי המלחמה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לדברי הבכיר, שהתראיין לסוכנות הידיעות AP, מספרם של פעילי הטרור מגדודי המורדים האמיר משמעותית מאז החלה מלחמת האזרחים במדינה במרס 2011: אם לפני שנתיים היו במדינה כאלפיים פעילי טרור המזוהים עם אל-קאעידה, היום יש בה כבר 30 אלף.

"המספר עלה דרמטית עקב התמשכותו של המאבק העקוב מדם בסוריה. וככל שהלוחמה שם מסתבכת והולכת - כך גוברים גם חוסר הוודאות והאיומים האפשריים על ישראל", התריע הבכיר. בהערכתו זו, הוא למעשה סותר את הנימוקים לפיהם ישראל החליטה שלא לפעול נגד פעילי הטרור בסוריה - זאת מכיוון שעד כה לא היוו כל איום ממשי על הגבול עם סוריה בגולן.

"כרגע קבוצות המורדים החמושות עסוקות בהפלת שלטון אסד ובמאבק נגדו, אבל אחרי שהן יתפנו מהמאבק הזה - הם יפנו נגד ישראל", הזהיר הבכיר שהזכיר כי את רוב השטחים בסוריה הסמוכים לגבול עם ישראל, מאיישים הטרוריסטים המשתייכים לגדודי המורדים.

"ישראל חשבה שהכי טוב שמלחמת האזרחים תימשך. לא עוד"

ארכיון (צילום: גדעון וקנין)
האיום על הגבול בגולן גדל | צילום: גדעון וקנין

במשך כשלוש שנים, ישראל לא התערבה בנעשה בסוריה - זאת למעט תקיפות מהאוויר של משלוחי נשק שיצאו ממנה ללבנון - כך לכאורה. אלא שכעת, עקב התגברות האיום עליה - בממשלה שוקלים לשנות את המדיניות.

"דיונים ביטחוניים רבים בסוגיה הזו נערכים מאחורי דלתיים סגורות. חושבים על לפעול אחרת ולשנות את המדיניות הנייטרלית מחשש שהאיום יגבר", סיפר הבכיר שאף קשר את אירועי ירי הקטיושות האחרונים מדרום לבנון לישראל לפעילי טרור אלה.

"ישראל חשבה שהכי טוב לה יהיה שהצדדים ימשיכו להתכתש זה עם זה ולטבוח זה בזה, ושלא יהיה גורם טרוריסטי שיתפוס את השלטון. אלא שככל שהלחימה מתמשכת - האיום כלפי ישראל גובר, וזה מה שמצריך ככל הנראה שינוי כיוון", סיכם.