ד"ש מהבית. נועם ואביבה שליט  (צילום: רויטרס)
ד"ש מהבית. נועם ואביבה שליט (רויטרס) | צילום: רויטרס

סוף סוף מזכרת מהבית: נועם שליט, אביו של החייל החטוף, הנמצא בימים אלה בצרפת, התבשר על ידי נשיא צרפת ניקולא סרקוזי כי המכתב שכתב שליט לבנו הועבר לידיו של גלעד במקום שביו בעזה – כך מדווח הבוקר עיתון "הארץ". עד היום סירבו שוביו של גלעד לקבל מכתבים מהמשפחה או מהצלב האדום, ולכן זוהי "דרישת שלום" ראשונה שמקבל גלעד ממשפחתו.

את המכתב העביר נועם שליט לסרקוזי בביקורו בארץ לפני כארבעה חודשים. נשיא צרפת מסר אותו לידי חאלד משעל, ראש הלשכה המדינית של חמאס, בביקורו בדמשק מספר ימים לאחר מכן.

בד בבד, עוברים החברים של גלעד להפעיל לחץ על לבני: הבוקר מתקיימת הפגנה של המטה להחזרת החייל החטוף, גלעד שליט, עם אזרחים רבים מול ביתה של יו"ר קדימה, ציפי לבני, ברמת החייל.

משמרת המחאה הקבועה מתכנסת החל מהיום ובכל יום שישי בבוקר מול ביתה של יו"ר קדימה, השרה ציפי לבני. בעבר אירגן המטה להחזרת גלעד משמרת יומית קבועה מול בית ראש הממשלה בירושלים, במטרה להפעיל לחץ על ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לפני עזיבתו את התפקיד ולדרוש ממנו להחזיר את גלעד הביתה. היום, כאמור, מתחילה פעילות המטה גם מול בית יו"ר קדימה החדשה, העשויה להתמנות בקרוב לראש הממשלה.