מאשים את לבנון. גנץ (צילום: חדשות 2)
מאשים את לבנון. גנץ | צילום: חדשות 2

"אנחנו צריכים להיות דרוכים ומוכנים לכל פעולה שתידרש": הרמטכ"ל בני גנץ העניק הערב (ב') את פרס הרמטכ"ל ליחידות מצטיינות, והפנה אצבע מאשימה כלפי הלבנון ורצועת עזה. "אנחנו נדרשים למוכנות, והשכנים שלנו נדרשים לאחריות. נפעל בצפון כשנצטרך, וזו לא תהיה פעולה פשוטה", הדגיש.   

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גנץ התייחס בדבריו לירי הקטיושה בצפון אתמול, ולנפילת רקטת הקסאם בשטח פתוח בנגב: "מפעם לפעם אנו מקבלים תזכורת מהסביבה שלנו, שמזכירה לנו את הצורך להיות דרוכים ומוכנים לכל פעולה שתידרש". הרמטכ"ל הפנה אצבע מאשימה ללבנון: "הקטיושה, שבמקרה פגעה בשטח פתוח, נורתה מאזור בשליטה בלעדית של צבא לבנון וממשלת לבנון. העניין לא מעיד על מגמה חדשה בצפון, אבל הוא מתזכר אותנו שאתגרי הביטחון לא נעלמו".

בנוסף, החמיא בנאומו לתפקוד צה"ל בזמן הסערה המושלגת: "לפני שבועיים או שלושה הייתה סערה גדולה במדינה, ולא לקח יותר מטלפון בשביל שצה"ל יתייצב שם וייתן את הסיוע הנדרש, ואז כמובן אנו שומעים כל הכבוד לצה"ל".

בפרס הגדודים זכה גדס"ר גולני על פעילותו המבצעית ברמת הגולן ובפרס החטיבות זכתה חטיבת הצנחנים על "התנהלות החטיבה כחטיבת חי"ר, התייעלות מבצעית ושמירה על כשירות". יחידות המילואים של מחוז דן זכו בפרס בית המילואים, כאשר במקום השני זכתה עוצבת חוד החנית במחוז מרכז, ובה"ד חיל הים זכה בפרס בית יחידות ההדרכה. במקום הראשון בבית יחידות תומכי לחימה ומנהלה זכה גדוד קשר 372 מפיקוד מרכז, ובבית יחידות הטכנולוגיה זכתה יחידת אופק מחיל האוויר.