אוטובוס הלהקות הצבאיות החדש
האוטובוס החדש | צילום:

קצת אחרי מלחמת יום הכיפורים, הפסיקו בלהקות הצבאיות להשתמש באוטובוסים - שהפכו לקאלט בתרבות הישראלית לאחר הסרט המפורסם "הלהקה". לפני כשנתיים פרסמנו על הכוונה להחזיר עטרה ליושנה - והיום (ב') הושק האוטובוס בבסיס תל השומר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בטקס, שנערך בראשות קצין חינוך ראשי בצה"ל ויו"ר קרן לב"י, שתרמה מאות אלפי שקלים בשביל לרכוש אותו, השתתפו קצינים מחיל החינוך והנוער וחיילי הלהקות הצבאיות - שכבר החלו להעמיס את האוטובוס בציוד הגברה, לצורך הופעה. בין היתר, שרו שם חברי להקת הנח"ל היום וחנכו אותו.

מצאו את ההבדלים (צילום: מתוך הסרט "הלהקה", באדיבות יונייטד קינג – משה ולאו)
מצאו את ההבדלים | צילום: מתוך הסרט "הלהקה", באדיבות יונייטד קינג – משה ולאו

"היה שלב שביטלו את הלהקות ולאחר מכן הן הוחזרו אבל בשינוע עצמי", סיפר גורם בכיר בקרן לב"י. "לאחרונה יצאה הנחיה שלא להזמין אמנים חיצוניים בשל קיצוץ אבל אז הייתה בעיה של הסעות - והיו יחידות שהלהקות לא הגיעו אליהן בשל בעיית תקציב - אבל כעת זה ייפתר".

האוטובוס שמותג מבחוץ כ"אוטובוס הלהקות הצבאיות", הוא בעל 55 מקומות ויש בו מקום רב לציוד וכלי נגינה. הוא ישמש את כלל הלהקות הצבאיות והוא יגיע לכל מקום.
למעט פתרון מצוקת הנסיעות, האוטובוס גם יחזיר את התדמית הנחשקת שדבקה בלהקות הצבאיות פעם. בסרט "הלהקה" המפורסם, האוטובוס היה המוקד בו התרחשו רוב המריבות, האהבות והדרמות בין הדמויות.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv