לראשונה, שיגר הרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ, ברכה לחיילי צה"ל בסדיר ובמילואים, לעם ישראל בארץ ובתפוצות דרך אתר יוטיוב, בערוץ של צה"ל.

בין דבריו אמר הרמטכ"ל גנץ:

"עם ישראל בארץ ובתפוצות, בראש השנה החדשה אאחל לכולנו שתהא זו שנה טובה ומוצלחת. שנת ביטחון ושמחה, יציבות ושגשוג. כמו תמיד, בשנה זו נעמוד איתנים וחסונים, כשאנו מייחלים לטוב, ועם זאת ערוכים ודרוכים לקדם את פניו של כל אתגר. נעשה זאת כצבא חזק ונכון, הצועד יד ביד עם חברה מלוכדת ומאוחדת, ונוכל להתמודד עם כל איום.

השנה החולפת תיחקק בזיכרון של כולנו כשנה של תהפוכות ששינתה את המזרח התיכון מיסודיו. התמורות מעלות סימנים של תקווה לשינוי חיובי, עם זאת, ניתן לקבוע כי הן יצרו גם אתגרים ביטחוניים חדשים עבור מדינה ישראל, שאליהם נידרש בכל הזירות בטווח הקרוב והרחוק.

במהלך השנה, שיפר צה"ל באופן מובהק את יכולותיו בכל המערכים, ואת המענה המבצעי שהוא מסוגל לה. ביצענו אימונים ותרגילים רחבי היקף לכוחות הסדיר ולמערך המילואים- מרכזי בחשיבותו כחלק מיכולת ההכרעה של צה"ל. אין תחליף לניסיונכם ארוך השנים ולמסירות הגדולה. בשמה של מדינת ישראל, אני רוצה להודות לכם ולכל בני משפחותיכם המתגייסים גם הם למאמץ ותומכים בכם בכל העת.

ביום חג זה ובכל ימות השנה אנו זוכרים את רעינו השבויים והנעדרים שלא יזכו להסב לשולחן החג. צהל מצידו ימשיך לעשות כל שלאל ידו על מנת להקדים את שובם הביתה.

אנו זוכרים כל העת גם את מי שאיבדנו במעלה הדרך, ומי שבזכותם עומדת לנו מדינה לברך עליה, לחיות בה ולהילחם עליה. צהל כולו מברך את המשפחות השכולות, מי ייתן כי השנה הקרובה תזמן לכם שמחות ותרחיק את העצב מליבכם".

בפתח שנה הבאה עלינו לטובה נישא תפילה כי זו תביא עמה שלום אמת למחוזותינו ואולם עד שיום זה יבוא נמשיך לאחוז בחוזקה במגן ובחרב כדי לקדם כל אויב שיבקש לפגוע באזרחי מדינת ישראל ובריבונותה, ונילחם את מלחמתנו בכל זמן ולנצח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק