פיגוע, דריסה, ירושלים
פינוי פצועים מפיגוע הדריסה, אמש | צילום: חדשות

כוחות מתוגברים של משטרה יאבטחו היום את ירושלים, בעקבות פיגוע הדריסה אמש. עשרה מתוך שבעה-עשר פצועי הפיגוע עדיין מאושפזים בבתי החולים.

סמוך לשעה אחת-עשרה בלילה, נהג מכונית פרטית עלה על המדרכה ברחוב שבטי ישראל בירושלים, ופגע בקבוצת חיילים שהיתה בדרכּה לטיול "סליחות" בעיר. קצין שהיה במקום הספיק תוך זמן קצר לירות ולהרוג את המחבל.

הנהג הפוגע הוא תושב מזרח ירושלים, המשטרה מעריכה כי פעל באופן עצמאי. מתוך שבעה עשר הפצועים בפיגוע, חמישה שוחררו כבר לבתיהם. בבית החולים הדסה עין כרם מאושפזת פצועה במצב בינוני עד קשה, שניים במצב קל עד בינוני וארבעה נוספים במצב קל. בבית החולים שערי צדק אושפזו אתמול שישה במצב קל.

המשטרה תמשיך הבוקר בחקירת פיגוע הדריסה אמש. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו מסר אמש כי בידי המשטרה לא היו התרעות מיוחדות לפני הפיגוע. "אנחנו ערוכים בכוחות גדולים בירושלים גם בגלל חודש הרמאדן וגם בגלל הקרבה לחגי תשרי. יש פריסה רחבה של כוחות משטרה, אבל אירוע כזה יכול לקרות בכל פינה בעיר".

היום שוטרים רבים יהיו פזורים בכל רחבי ירושלים. במקומות מסויים יוקמו מחסומי פתע, גם לאורך קו התפר, וזאת כדי להגביר את ההרתעה ואת תחושת הביטחון של התושבים בעיר. מדובר בפיגוע השישי בעיר מתחילת שנת 2008.

ככל הנראה, כמו במקרים מהסוג הזה, יעסקו היום במערכת הפוליטית והמדינית בסוגיית הריסת בית במחבל, ובית משפחתו. במערכת הביטחונית דוחפים לקבל החלטה מיידית בנושא. מדובר בסוגייה שנויה במחלוקת, מאחר וקיימת בעיה משפטית סבוכה בעניין.