יום לאחר התפטרותו של תת אלוף עימאד פארס, הרוחות במערכת הצבאית עוד סוערות. במהלך ביקור שערכו היום בכירי ההנהגה המדינית והצבאית בבסיס חיל האוויר בחצרים שבנגב הגיב לראשונה הרמטכ"ל גבי אשכנזי על התפטרותו של פארס, יממה לאחר סיום תפקידו כמפקד אוגדת הגליל.

"עימאד עשה כשל חמור מאוד", אמר אשכנזי. "הוא מבין את זה. הוא חינך מפקדים אחרת, ובנסיבות שנוצרו שוחחנו והוא לקח אחריות". אשכנזי חיזק את החלטתו של פארס ואמר: "אני חושב שזה היה הצעד הנכון לעשות במקרה הזה".

אשכנזי פיאר את פארס ומורשתו. "תת אלוף עימאד פארס הוא קצין שמשרת בצה"ל 30 שנה", הזכיר הרמטכ"ל. "הוא עתיר ניסיון וזכויות, ותרם רבות לביטחון המדינה".

"קצין ייחודי שלקח אחריות"

בן דודו של פארס, ניצב בדימוס חוסיין פארס, אומר כי בן דודו הוא קצין שלא עשה הנחות לאף אחד וגם לא לעצמו. "מדובר בקצין ייחודי שלקח אחריות על מה שעשה", אמר פארס בריאיון לחדשות 2.

לטענה שנשמע כי פארס נרדף בשל היותו דרוזי, אמר בן דודו כי "הצבא הוכיח שכולנו שווים. עימאד קיבל תפקידים בין הרגישים, על אף היותו דרוזי". בנוגע לשאלה אם יחליט לחזור לצבא אמר: "אם עימאד ייקרא לחזור לדגל הוא יחזור לדגל".

שינה את גרסתו

תא"ל פארס דיווח לפני כשבועיים על תאונת דרכים בה היה מעורב רכבו הצבאי, וטען כי אשתו נהגה ברכב. פארס טען כי הוא ישב לצידה ברכב. כעבור כמה שעות שינה פארס את גרסתו, והודה כי לא היה עם אשתו ברכב בשעת התאונה.

בעקבות שינוי הגרסה, החליט הפרקליט הצבאי הראשי לפתוח בחקירת מצ"ח כנגד הקצין בחשד לעדות שקר. לאחר הודעת הפצ"ר על פתיחת החקירה נגדו, הודיע תא"ל פארס לרמטכ"ל גבי אשכנזי על התפטרותו המיידית מצה"ל. לרמטכ"ל לא נותרה ברירה - והוא קיבל את ההתפטרות.