יום אחרי שהותרה לפרסום, ממשיכים להיחשף פרטים נוספים על פרשת המין החמורה בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע, שבמסגרתה ניצלו מדריכים יחסי מרות וקיימו יחסי מין עם תלמידות בנות 15. מדריך בבית הספר, שהיה שם בעת ההתרחשויות וסייע לחשוף את הפרשה, מתאר את הלך הרוח במוסד החינוכי: "מי שלא הסכימה לקיים עמם יחסים - נכשלה במבחנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבנות מפחדות שיזהו שמדובר בהן", סיפר הגורם. "האמת היא שמדובר בסיפור מתמשך. בנות ששמרו על קשרים עם המדריכים - קיבלו ציונים טובים יותר, ולהיפך. ישנו גם מקרה אחד שבו אחת הבנות סיפרה שהיא סירבה לקיים יחסי מין עם אחד המדריכים - והוא הכשיל אותה בעבודת הגמר. היא הייתה היחידה שנכשלה".

הוא מסביר כי היה בקשר ידידותי עם אותה תלמידה. "היא בעצם סיפרה לי את הסיפור שקרה לה עם אחד המדריכים וגם סיפרה לי על חברות שלה", אמר. "אמרתי לה כמובן שזה לא בסדר ושצריך להתלונן".

"המערכת לא עובדת בצורה תקנית"

הגורם הוסיף וסיפק פרטים על האופן שבו התפוצצה הפרשה. "כשהמדריכים השתחררו, אז כנראה שהשמועה עברה בין הבנות, וכמה בנות נוספות הלכו ופני אלי ויצרו איתי קשר על מנת שאני אטפל גם בסיפור שלהן". הוא הדגיש שישנה בעייתיות בצורת הלימודים בבית הספר של חיל האוויר. "נראה לי שהמערכת הזאת של החיילים עם התלמידים, והצורה שבה המפקדים מטפלים בעניין שם היא לא תקנית".

על פי עדויות הקטינות, שהגיעו לידי חדשות 2 באינטרנט, פעלו שלושת המדריכים החשודים באופן שיטתי. הם נהגו לקבוע שיעורים עם התלמידות לאחר שעות הלימודים, הובילו אותן למקומות מבודדים בבסיס ונעלו את הדלתות. "הם נישקו, הפשיטו אותנו ונגעו לנו בחזה", הן מספרות. כשסירבו לשתף פעולה, והחלו לצעוק, טוענות הנערות כי נתקלו בהפעלת כוח מצד המדריכים, שתפסו את ידיהןן והכריחו אותן לגעת באיבר מינם. המדריכים אף איימו עליהן שאם יספרו על מה שקרה, הם יזרקו אותן מבית הספר.

מתלוננת: "המדריך סיפר לחברו שאני בחורה קלה"

אין תמונה
סנגור אחד החשודים: הוא מכחיש בתוקף

אחת הבנות סיפרה שמדריך ששימש כמחנך שלה זימן אותה למעבדות בבית הספר ושם קיים איתה יחסי מין מלאים. "הוא היה מתקשר אליי ומטריד אותי, ביקש שאשכב איתו כל הזמן", שחזרה. משלא נענתה לדרישותיו, כך היא טוענת, החל החייל להתנכל לה, פעל להכשילה במבחנים והתחמק ממנה כשהייתה זקוקה לעזרתו. קטינות נוספות שהוטרדו סיפרו גם הן על יחס דומה מצד מדריכים נוספים בבית הספר.

תלמידה אחרת תיארה כיצד המדריך שלה נכנס לכיתה בזמן שהיא היתה בתורנות ניקיון, נעל את הדלת ונסה לנשק אותה כמה פעמים. לאחר מכן, לטענתה, הוא ניסה להפשיט אותה ולגעת לה בחזה. היא ציינה כי דפוס פעולה זה חזר על עצמו מספר פעמים. לדבריה, המדריך אף סיפר לחברו כי היא "בחורה קלה", ואכן גם המדריך הנוסף יצר איתה קשר בהקשרים מיניים.

עו"ד בני קוזניץ, המייצג את אחד החשודים, מסר כי מרשו "מכחיש כל קשר למעשים שאינם בהסכמה. מדובר בקנוניה שנרקמה לאור ציון נמוך שניתן לאחת מהבנות שהוביל לתלונתה במצ"ח. הבחורה אף המשיכה להיות בקשר עם החשוד הרבה לאחר האירוע עליו התלוננה והדברים הוכחו במסגרת החקירה".