קסאם נחת בשער הנגב, צה
קסאם בשטח פתוח, ארכיון | צילום: חדשות 2

אזעקה עולה ויורדת החרידה הבוקר את תושבי קריית שמונה - אולם לא נשמע קול פיצוץ ולא זוהתה נפילה של קטיושה. ככל הנראה מדובר בתקלה במערכת הצופרים בעיר. בקרב תושבי העיר אחזה בהלה גדולה והם ירדו למקלטים. 2 נשים לקו בחרדה בשל האזעקה - האחת כבת 40 והשניה אשה כבת 28 בהריון. שתי הנשים פונו לטיפול רפואי.

ובמקביל בדרום - הירי לא פוסק: שני קסאמים נורו הבוקר לעבר ישראל ונחתו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול במערב הנגב. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק מן הירי.

הלילה: צה"ל תקף מנהרות ברפיח

מטוסים של חיל האוויר תקפו במהלך הלילה 2 מנהרות המשמשות להברחות בדרום רצועת עזה. מדובר צה"ל נמסר כי המטוסים זיהו פגיעות מדויקות במטרות וכי התקיפות באו בתגובה לשיגור רקטות הקסאם וירי פצצות מרגמה לעבר שטח ישראל.

מוקדם יותר נפצעו 2 פלסטינים בתקיפת צה"ל בצפון רצועת עזה. גורם בפיקוד הדרום אמר לחדשות 2 באינטרנט כי " צה"ל ימשיך לפעול להפסקת ירי הקסאמים לעבר יישובי הדרום במסגרת המטרות שיוגדרו לו".

אמש נורו 4 רקטות קסאם לעבר שטח ישראל. 2 מהן נורו לעבר המועצות האזוריות חוף אשקלון ושדות נגב. רקטה אחת גרמה נזק לרכוש והשנייה התפוצצה בשטח פתוח. לא היו נפגעים בנפש. ההערכות הן גם הפעם שארגון החמאס לא עמד מאחורי הירי. עם זאת, מצה"ל נמסר כי הוא רואה בארגון החמאס כנושא באחריות המלאה לשמירה על השקט ביישובי דרום הארץ וכי צה"ל ימשיך להגיב בחומרה על כל ניסיון להפר אותו.

ירי הקטיושות האחרון לעבר צפון ישראל בוצע ב-2 בפברואר, אז נפל טיל סמוך לשעה 9:00 בבוקר ביישוב בגליל המערבי. הקטיושה התפוצצה בתוך היישוב, סמוך לבית מגורים. כתוצאה מהירי נפצעו שלושה תושבים קל. צוותי מד"א פינו את הפצועים לבית חולים נהריה. שני אזרחים נוספים לקו בחרדה. בחיזבאללה הבהירו כי הם אינם אלה שביצעו את הירי.