הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, סייר הבוקר בסדרום כדי לעקוב מקרוב אחר המשך מבצע "עמוד ענן" ברצועה. "מבחינתנו חייבים להמשיך כל הזמן את הלחץ ההתקפי. כל הזמן אש חזקה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גנץ שוחח עם אלוף פיקוד דרום טל רוסו ואמר: "צריך לעשות הגברה של האש איפה שצריך לפי המודיעין ולפי האירועים שקורים. בסך הכל זה עובד מצוין, גם התקפי וגם מדויק. צריך למזער ככל שאפשר נפגעים אבל ללחוץ. זה מה שצריך לעשות".

דובר צה"ל תת אלוף יואב (פולי) מרדכי אמר אחר הצהריים: "צה"ל ממשיך לפעול כירוגית ברצועת עזה, תקיפות ממוקדות - לא נגד מוצבים, לא נגד תחנות משטרה - אלא נגד עמדות שיגור לירי תלול מסלול. עד כה הושגה פגיעה קשה מאוד בירי לטווח ארוך של החמאס והג'יהאד האיסלאמי. צה"ל הצליח לסכל מספר חוליות בעת ביצוע הירי. עד כה ישנם 14 מחבלים הרוגים ברצועת עזה".

"מדי שעה יש למעלה מ-12 תקיפות ברצועת עזה, במשך כל היום וכל הלילה", הוסיף דובר צה"ל. "נמשיך גם הלילה וגם מחר. ככל שיחלוף הזמן ההתקפות יתגברו. בעורף יש הגנה אקטיבית יעילה. חטפנו מכה קשה בקריית מלאכי ואנחנו שולחים את התנחומים למשפחות. אני מבקש להקשיב להנחיות פיקוד העורף. ההגנה האקטיבית בשילוב הנחיות פיקוד העורף - ישיגו תוצאה אופטימלית".

הוא התייחס גם לאפשרות של פעולה קרקעית ואמר: "כוחות צה"ל, החטיבות הסדירות של צנחנים וגבעתי, נערכים לשטחי היערכות וכניסות לרצועת עזה. נפעל על פי הצורך ועל פי החלטת הדרג המדיני. רוב בכירי החמאס ופעילי הטרור בורחים. עדיין יש יכולות, צריך להמשיך ולהיות נחושים".