זיקים (צילום: חדשות 2)
מחבלים ניסו לבצע פיגוע בקיבוץ זיקים | צילום: חדשות 2

על רקע המבצע המתנהל בעזה, ניסו מחבלים לבצע פיגוע בקיבוץ זיקים: חמישה מחבלים ניסו לחדור הערב (ג') לשטח קיבוץ זיקים שבמועצה האזורית חוף אשקלון. המחבלים, שניסו לחדור לקיבוץ מהים, נתקלו בכוח של חיילי גבעתי שהיה במקום שירה בהם - והרג אותם לאחר שהתנהלו חילופי אש. חייל צה"ל נפצע קל באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על המחבלים נמצאו הרבה מאוד אמצעי לחימה, בהם טילי אר.פי.ג'י, מטענים ורימוני יד. ככל הנראה שהחולייה ניסתה לבצע פיגוע משמעותי כנגד כוח צה"ל במקום או נגד תושבי המקום. במקום נערכו סריקות על מנת לשלול הימצאותם של מחבלים נוספים באזור.

אדיר וענונו, עד ראייה ששהה סמוך למקום סיפר לחדשות 2: "ישבתי בחוף קרוב לבסיס זיקים, פתאום שמעתי אזעקות מהבסיס והתחלתי לשמוע יריות. חשבתי שזה על הבסיס, שאולי התקרבתי יותר מדי. שמעתי יריות ושריקות, התחלתי לרוץ ואז הגיע ג'יפ של צה"ל שהכניס אותי מהר פנימה. ראיתי חיילים רצים מהר מהבסיס לכיוון הבטונדות. ראיתי ספינה מגיעה ומטחים כבדים. היה רעש גדול".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לאירוע: "בשעה האחרונה סיכלנו פיגוע משמעותי באזור זיקים עם חולייה בת חמישה מחבלים שניסתה לחדור מהים. בקרית שליטה ימית שזיהתה את המחבלים הקפיצה מיד כוחות ובסיכול מאוד מוצלח של לוחמי חיל הים, גבעתי וחיל השריון סוכל הפיגוע".