בשורה לחיילות: הלק חוזר לסדיר (צילום: AP)
כומתה, מדים ולק | צילום: AP

צה"ל אומנם הפסיק כבר לפני יותר משנתיים לספק לחיילות סנדלים, אבל שינוי מקיף בכללי ההופעה והלבוש יאפשר להן להגיע עמם מעתה לבסיס - וגם להתהדר בציפורניים שלא בצבען הטבעי. בריאיון לחדשות 2 באינטרנט סיפר ראש ענף משטר ומשמעת בצה"ל, סגן-אלוף אורן אברהם, על יותר מ-50 שינויים שנערכו בפקודה - והופצו הערב לכלל היחידות בצבא.

גם בנוגע למריחת הלק סיפק סא"ל אברהם חדשות טובות לחיילות. "אם עד היום רק נשות הקבע היו יכולות להגיע עם לק, כעת גם חיילות החובה יוכלו למרוח - כל עוד הוא עומד בתקן שהצבנו: צבעי לבן פנינה, שקוף או ורוד בהיר. ההחלטה הזו התקבלה על אף שבצבאות העולם יש איסור חמור על הופעה עם לק, אך החלטנו ללכת לקראת החיילות", הסביר.

בנוסף ישנן גם הקלות לחיילות ולקצינות בנושא אורך השיער: "כל חיילת שהשיער שלה לא מגיע עד קו הצווארון לא חייבות לאסוף אותו", סיפר סא"ל אברהם, "היום החלטנו להאריך את אורך השיער הפזור המותר עד לקו הכותפות - ובלבד שלא יסתיר אותן".

המילואימניקים יתחדשו בנעליים

גם חיילי המילואים ייזכו להטבות בדמות נעליים חדשות. אברהם ניצל את ההזדמנות גם כדי לחדד את הנהלים הקיימים ואמר: "הבטחנו ששום חייל מילואים שמגיע עם זקן לשירות ייאלץ להתגלח, וכך גם לא להסתפר".

את הפקודה תוכלו למצוא בדואר האלקטרוני הצבאי שלכם או לשמוע פנים אל פנים מסא"ל אברהם בעצמו - אחרי, כמובן, שתוודאו שהופעתכם הצבאית תקנית. "חיילים פוגשים אותי בכל מקום ושואלים על הופעתם", הוא סיפר בחיוך - והוסיף: "אפילו בן גוריון אמר שחשיבות המשמעת לצבא כמוה כחשיבות הנשימה לאדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק