אילוסטרציה (צילום: דובר צה"ל)
כוחות צה"ל ערוכים על גבול הרצועה | צילום: דובר צה"ל

רקטות, תקיפות וגם הפסקת אש: זמן קצר לפני חידוש הפסקת האש ירו הפלסטינים לעבר שטח ישראל. ההפסקה הוארכה - וישראל תקפה באמצעות חיל האוויר מטרות ברצועה. במקביל, יחודש במהלך היום המשא ומתן בין הצדדים במצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גורמי ביטחון מעריכים הבוקר כי רצונה של ישראל הוא לא להפר את הפסקת האש אלא לשמור על השקט ככל הניתן. המשלחת הישראלית למשא ומתן צפויה לחזור במהלך היום לקהיר לאחר התייעצויות בירושלים, וכמוה גם המשלחת הפלסטינית.

אמש נורו שמונה רקטות לעבר שטח ישראל, אחת מהן יורטה בידי כיפת ברזל והשאר נפלו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים או לנזק.

עשרים דקות לפני תום מועד הפסקת האש, הכריזו חברי המשלחת הפלסטינית לשיחות בקהיר על הארכתה ב-120 שעות, כלומר עד ליום שני בשבוע הבא. ההכרזה נעשתה כשחברי המשלחת הישראלית כבר נחתו בנתב"ג. מהמשלחת הפלסטינית נמסר כי דרישת ישראל לפירוז הרצועה לא נדונה, והבוקר המשלחת תדון בפרטי המו"מ עם יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן.

הערב: הפגנת הזדהות עם תושבי הדרום בתל אביב

תקיפה בעזה, אילוסטרציה (צילום: AP, חדשות)
תקיפות בעזה באישון לילה, החודש | צילום: AP, חדשות

בעקבות ירי הרקטות לעבר ישראל ראש הממשלה נתניהו הורה לצה"ל להגיב על עליו אם התגובה תפר את הפסקת האש שאך הושגה. מטוסי חיל האוויר שוב הגיחו בשמי הרצועה, מדובר צה"ל נמסר כי הותקפו מרחבי שיגור ומוקדי פעילות טרור. סך הכל, נספרו אמש והלילה שמונה שיגורים לעבר שטח ישראל.

לאור המשך הירי לעבר ישראל, אלפים צפויים להגיע הערב לכיכר רבין בתל אביב להפגין סולידריות עם תושבי הדרום, תוך שהם קוראים לממשלה לא להסכים עם שום ירי לעבר ישראל, בלי אבחנה בין "טפטופים" ליישובי הדרום או ירי ארוך טווח למרכז הארץ.