שר הביטחון אהוד ברק אינו פוסל חזרה של צה"ל לרצועת עזה. בראיון ל"הכל דיבורים" עם ירון דקל ברשת ב', אמר ברק: "היינו בעזה 40 שנה. צריך לחשוב היטב אם אנחנו מתגעגעים. אם יכריחו אותנו, לא נירתע משום דבר ונעשה את כל מה שצריך".

"אנשים מספידים את ההרתעה הביטחונית של ישראל, אבל אני רוצה להזכיר לכולם שלעולם המפתח הבא נמצא אצל הטרוריסט ולא בידינו", אמר ברק. "אנחנו פועלים אחר כך ותמיד יהיה מי שיעיר".

שר הביטחון התייחס לדיווח שהופיע בכלי התקשורת הערבים במהלך סוף השבוע, לפיו ישראל פעלה לחסל את ראש ממשלת חמאס בעזה איסמעיל הניה בעקבות פיגוע הטרור המשולב סמוך לאילת, אך סירב לאשר אותו. "לא כל מה שכתוב בעיתון הוא נכון", אמר, והוסיף באשר ליחסים עם מצרים: "יש עניין ביציבות ובמציאת פתרון בצד השני. הסכם השלום הוא אבן יסוד ליציבות המזרח התיכון".

ההסלמה בדרום: "נפעל בכל הכוח"

ראש ממשלת חמאס בעזה הניה. ארכיון
ראש ממשלת חמאס בעזה הניה. ארכיון | צילום: רויטרס

במהלך הראיון העריך ברק כי ההסלמה הביטחונית צפויה להירגע, אך ציין כי גם הרגיעה עשויה להיות זמנית. "אם יהיה צורך, נפעל בכל הכוח", אמר שר הביטחון. "צה"ל פועל כל הזמן ואנחנו עוקבים בדאגה אחר התארגנויות לפעולות טרור. החמאס הוא לא מי שיורה, אלא בעיקר ועדות ההתנגדות והג'יהאד, אבל לעקרת בית שנפלה לה רקטה בחצר - זה לא משנה. חמאס הוא האחראי".

שר הביטחון הבטיח כי בתוך שבועיים מהיום תוצב מערכת נוספת של כיפת ברזל שתגן על באר שבע, אשקלון וסביבתה. "אנחנו בתכנית חירום להגיע לתשע סוללות בשנתיים הקרובות ולהאיץ את העבודה על גדר הגבול - שתושלם בתוך שנה", אמר ברק.

יום הולדת לגלעד: "יש לנו אחריות להחזירו"

גם יום הולדתו השישי בשבי של החייל החטוף גלעד שליט הוזכר על ידי שר הביטחון במהלך הראיון. "ראיתי את הפעילים בכניסה לבניין הממשלה והלב באמת נחמץ איתם ועם המשפחה", אמר ברק. "יש לנו אחריות להחזיר אותו ועדי היום לא הצלחנו. אסור לנו לחלק את עצמנו לכאלה שרוצים לראות אותו בבית וכאלה שלא. כולם רוצים לראותו אותו בבית".

באשר למחאה החברתית ולאכזבה הרבה ממספר המפגינים ברחבי הארץ אמש, אמר ברק: "אסור להספיד את המחאה. מדובר באחד האירועים הכי חשובים בעשרות השנים האחרונות בישראל. גם תקציב הביטחון ייתן את חלקו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק