שעות אחרי שראש הממשלה הטיל את האחריות לביצוע הפיגוע בבורגס על טהרן, התייחס הערב לנושא נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד ורמז כי מדובר בצעד נקמה על חיסול מדעני האטום של ארצו.

בנאום פומבי שנשא הערב אמר כי "אויביו המרים של העם האירני והמהפכה האסלאמית גייסו את מרב כוחותיהם כדי לפגוע בנו. הם אומנם הצליחו להכות בנו לא פעם, אבל זכו בתגובה למהלומה חזקה הרבה יותר".

נוסף על כך, אמר אחמדינג'אד כי "האויב סבור שיוכל לממש את מטרותיו במאבק ארוך ועיקש מול העם האירני, אבל בסופו של דבר לא יצליח בכך. אנו פועלים לשם כך".

"נרדוף את המפגעים, נגבה מהם מחיר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב תדרוך עיתונאים מיוחד שבו התייחס לפיגוע הרצח, אתמול בבורגס, בולגריה. נתניהו פתח בתנחומים למשפחות ההרוגים ואיחל החלמה לפצועים. בנוסף, הודה לממשלת בולגריה ולסיוע הבולגרי "מציל החיים", לדבריו. "דווקא ברגעים קשים אלה, נבחנת הידידות בין המדינות, ובולגריה היא מדינת אמת של מדינת ישראל", אמר נתניהו.

"אני מאמין שאין דבר שחושף יותר את פרצופם האמיתי של אויבנו, מאשר מעשי הטרור של אויבנו", אמר ראש הממשלה. "הם פוגעים ורוצחים באזרחים חפים מפשע, במשפחות, בצעירים, בילדים - אנשים שיצאו לחופשת קיץ תמימה ושכל חטאם הוא היותם ישראלים ויהודים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק