חייל צה"ל (צילום: חדשות 2)
ארכיון | צילום: חדשות 2

חיל המשרת בחיל האוויר נעצר בחשד שזייף טפסים של ימי מחלה רפואיים, "גימלים", באמצעות המחשב שבביתו. ימי הגימלים שזייף הצטברו לחודשיים תמימים, אותם העביר מחוץ לבסיסו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עבור החייל, בדרגת טוראי, מדובר בהסתבכות השנייה בגין אותם המעשים. חקירת הפרשה העלתה כי החייל זייף מסמך ששיחרר אותו משירות למשך ארבעה חודשים. לאחר חודשיים בהם שהה בביתו המפקדים שלו חשדו בזיוף, והוא נלקח לחקירה בידי המשטרה הצבאית. שם נמצא כי הוא אכן זייף את הטפסים הרפואיים, והוא נעצר.

בדיון שנערך אתמול בעניינו בבית המשפט הצבאי ביפו הוחלט להאריך את מעצרו עד לשבוע הבא. בפעם האחרונה שנעצר בחשד לזיוף "גימלים", במאי האחרון, הוחלט לשחררו. לפי החשד כעת הוא ערך את טופס הרופא הצבאי במחשבו ובאופן זה הוסיף ימי מחלה לאלו שניתנו לו במקור, באמצעות שינוי התאריך לאחר שסרק את המסמך המקורי למחשבו.
 
פרקליטו של החייל, עו"ד עידן פסח, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר בחשד ערטילאי ומופרך שנבדק על ידי מצ"ח מאז אפריל ועד עתה, ללא כל ממצא. או הוכחה לזיוף המסמכים. אנו שוקלים לערער על ההחלטה לעצור את החייל כדי לשחררו לאלתר".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בעקבות פניית מפקדי החייל נפתחה בנושא חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית.

גורם צבאי אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "בקרב המפקדים התעורר חשד כי מדובר בימי מחלה מזוייפים בבקשה לפתוח חקירה בנושא. במקביל, נעשו ניסיונות בהובלת מפקדים ישירים ומפקד הבסיס להחזרת החייל לשירות תקין".